עופר גמליאל מלווה בשוטרים
עופר גמליאל מלווה בשוטריםצילום: פלאש 90

אדם נתיב, אחיו של שלמה הי"ד שנרצח בפיגוע בבת עין, סרב להעיד ע"פ בקשת הפרקליטות הצבאית במשפטו של הרוצח. זאת במחאה על תנאי כליאתו הקשים של עופר גמליאל, אביו של יאיר שנפצע בפיגוע.

במכתב חריף ששיגר לפרקליטות מוחה נתיב נגד הכוונה שלא לגזור על המחבל עונש מוות. במכתבו הוא מביע חשש שהמחבל ישתחרר בעסקה לשחרור מחבלים עוד הרבה לפני שעופר גמליאל, אביו של  יאיר שנפצע קשה בפיגוע, ישתחרר.

נזכיר כי יאיר גמליאל היה חברו של שלמה הי"ד ואביו עופר גמליאל המרצה עונש של חמש עשרה שנה הוא חברו הקרוב של אביו של שלמה.

נתיב מוחה על ההפליה כלפי האסירים היהודים הלאומיים הנמקים מאחורי סורג ובריח בעוד רוצחים שפלים משתחררים בעסקאות מפוקפקות.

במכתבו כותב נתיב לבית המשפט הצבאי יהודה – הפרקליטות הצבאית:

אני אדם נתיב, בן למשפחת נתיב, אח של שלמה נתיב הי"ד,

היינו משפחה שמחה ומאוחדת עד לאותו יום מר ושחור שבו חדר ליישובינו רוצח אכזר ורצח בדם קר את אחי שלמה הי"ד ורוצץ בגרזן את גולגולתו של הילד בן ה- 8 יאיר גמליאל שיח' על יד ביתינו. חיינו מאז לא שבו למסלולם.

זומנתי להעיד היום במשפט של הרוצח השפל בשל השתתפותי במרדף אחריו כשעדיין לא ידעתי ששלמה מוטל מתבוסס בדמו ויאיר גמליאל נלחם על חייו.

קיוויתי שלאחר רצח אכזר שכזה וקלות הביצוע שלו במרכז היישוב ובצהרי היום, על יד ביתו, תשאף המדינה  למצות את הדין עם אויביה ורוצחי בניה, על מנת להעניש ולהרתיע את הרוצחים הפוטנציאלים שעלולים לבוא.

בשיחות קודמות איתכם הובהר לי שזאת אינה כוונתכם.

איך אוכל להגיע ולהשתתף במשפט זה כשידוע שהעונש הראוי אותו מאפשר החוק להטיל לרוצח השפל הזה, הוא עונש מוות ואתם אינכם מתכננים  לתבוע עונש זה.

איך אוכל להגיע ולהשתתף במשפט זה כשאני יודע שאפילו שביתו של המרצח עומד על תילו והחיים ממשיכים בו כרגיל ואין שום כוונה להרוס את הבית.

איך אוכל להגיע ולהשתתף במשפט זה כשהסיכוי הסביר הוא שהרוצח יקבל עונש מאסר, בתנאים מעולים בהם יחיה כגיבור, ישלים את השכלתו ויקבל גם כסף לקנטינה לפינוקים.

איך אוכל לבוא ולהשתתף במשפט זה כאשר במצב הקיים בו נערכים מחוות ועסקאות עם האויב  רוב הסיכויים שהרוצח ישתחרר עוד לפני שיחררו של אביו של יאיר גמליאל שאיתו מוצה הדין המרבי (נשפט ל- 15 שנה בכלא בגין מחשבותיו).

כקורבן וכבן המשפחה, שהעמידה מול פני הרוצח במהלך המשפט קשה עלי בלאו הכי, אינני מוכן להשתתף בהצגה זו, בה אינכם מממשים את זכותכם וחובתכם, דבר שלמעשה מהווה סלחנות לאירוע ומהווה גורם מעודד לעוד רציחות כגון אלו אשר מערער את אמוני במערכת המשפט ובתפקידה.

דמי אחי זועקים אלינו מן האדמה

בברכת "השיבה שופטינו כבראשונה" 

אדם נתיב, בשם משפחת נתיב.  

 

לדבריו לאחר הודעתו שלא יגיע להעיד, נאמר לו שהסנגוריה החליטה לוותר על עדויות. נתיב מצידו סבור כי יש בהחלטה זו כדי להעיד על עסקה כלשהי הנרקמת עם הרוצח.