ראובן ריבלין במוזיאון גוש קטיף

יושב ראש הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, ערך ביקור ראשון במוזיאון גוש קטיף בירושלים, במלאת ארבע שנים לעקירה, לביקור נלווה חה"כ לשעבר צבי הנדל, בעבר ראש המועצה האזורית חבל עזה.

"זו אחת המשימות הקשות, נפשית - לקחת את פיסות החיים שהיו ואינן עוד במתכונתן הקודמת, לשמר את מה שנהרס בכפייה וכמו להקימו מחדש, לנסות ולהכניס כביכול את המבקר לשם, להובילו בשביליו ובחולותיו של "גוש קטיף" בזעיר אנפין", אמר ריבלין.

"זו מלאכה מורכבת אך חשובה מאין כמוה, שלא רק עמדתם בה בכבוד, אלא עשיתם לעניין זה שירות בעל ערך, שחותמו יהיה ניכר לאורך זמן", הוסיף יו"ר הכנסת.

במהלך הביקןור במוזיאון הגיע ריבלין לחדר השחור בו מוקרנים סרטים מימי הגירוש ודמעות עלו בעיניו. לשאלת כתבנו על הרגשתו אמר, "זו הרגשה שחורה, מדובר באחד הפרקים הנוראים של עמנו בדור הזה, זו הייתה החלטה דמוקרטית אבל היום אנשים חושבים על מה ולמה? מה זה הועיל בכלל?".

"אנחנו צריכים ללמוד מזה ולהפיק מכך לקחים, עד היום לא השכלנו ואין תירוץ לכך שאין למגורשים בית, יש להביא לידי יישובם ושיקומם המלא", הוסיף.

ריבלין נשאל האם מדינת ישראל צפויה לבצע  גירוש נוסף ואמר, "באנו לכאן באמונה מלאה שזו ארצנו. עלינו להיאחז באמונתנו שארץ ישראל כולה שלנו. הגירוש מגוש קטיף לא הביא לנו כל יתרון. אני לא מאמין שיכול להיות עוד גירוש, אני יכול לצטט אנשים שהיו אחראים לגירוש שאמרו שלעולם לא יהיה עוד גירוש".

עוד נשאל ריבלין על כך שלמרות שממשלת נתניהו בשלטון עדיין יש הקפאת בנייה ביהודה ושומרון וענה "אלה העומדים בראש ממשלת ישראל אני מכיר את דעותיהם, ואני יודע שהם מאמינים שציון כולה שלנו. צריך לזכור שיש לחצים, אני מאמין שהדברים יבואו על מקומם בשלום, זאת אמונה אך לא תמיד היא מתקיימת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו