ח"כ מילר
ח"כ מילר

ועדת החינוך של הכנסת דנה הבוקר (שלישי) ביוזמתו של ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) לאפשר לימודי השפה הרוסית כשפה זרה שניה. המשמעות היא שגם תלמידים שאינם עולים יוכלו לגשת לבחינות הבגרות במקצוע הרוסית במקום ערבית או צרפתית

בוועדה צויין כי בישראל חיים כמיליון ומאתיים אלף עולים וצאצאיהם אשר דוברים את השפה הרוסית בנוסף על דובריה אשר מקורם אינו במדינות חבר העמים. כיום, רק תלמידים שעלו לישראל ולא נולדו בה רשאים לגשת לבחינות הבגרות ברוסית כחלופה לערבית או צרפתית. בישיבה שנערכה הבוקר קיבלה הועדה את היוזמה ונציג משרד החינוך אף הודיע כי מנכ"ל המשרד, הד"ר שמשון שושני, רואה אותה בחיוב וכי אין כל מניעה פדגוגית אף שערבית היא שפה רשמית בישראל.  

ח"כ מילר יוזם ההצעה אמר כי "השפה הרוסית מהווה חלק חשוב ממורשתם של תלמידים רבים אשר נולדו להורים עולים, ולעיתים היא גם מהווה כלי התקשורת היחיד בינם לבין קרובי משפחתם. מדובר בשפתם של ספרי מדע חשובים ביותר, היא נפוצה מאוד בשוק העסקים העולמי והיא בין המדוברות בעולם, אם כיום התלמידים יכולים להעדיף את הצרפתית על פני הערבית, אין שום סיבה שלא יוכלו לבחור גם ברוסית." 

ד"ר פייר שר ממשרד הקליטה שגם נכחה בדיון טענה כי "השפה מהווה חלק בלתי נפרד ממרכיבי האישיות והזהות של הילד ולכן חיזוק שפת המורשת שלו היא פעולה מבורכת." עוד הוסיפה כי "המורים המיועדים ללימוד השפה הם עולים בעצמם וכך, על ידי יצירת מקומות עבודה עבורם, ניתן להרוויח פעמיים." 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו