'לגעת בשמים' עם כדור פורח

מדריכים מניו יורק וחניכים מדימונה וירוחם חברו למחנה משותף בו בנו לפני ימים אחדים כדורים פורחים בהם גם טסו.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ט באב תשס"ט

'לגעת בשמים' עם כדור פורח-ערוץ 7
נוגעים בשמים...
צילום: ישיבה יוניברסיטי

מעל 100 בני נוער מדימונה וירוחם השתתפו בסוף השבוע שעבר במשך יום שלם ב"לגעת בשמיים", סדנה חינוכית שבה הרכיבו ונסעו בתוך כדורים פורחים.

פעילות "לגעת בשמים" היא אחת ממגוון הפעילויות החינוכיות שבני הנוער חווים השנה בפרויקט Counterpoint Israel של המרכז לעתיד היהודי של ישיבה יוניברסיטי. על הפעילות סיפר ביומן ערוץ 7 שוקי טיילור, נציג הישיבה יוניברסיטי בישראל.

טיילור מציין כי זו השנה הרביעית בה מתקיים פרויקט המנהיגות בו חוברים מדריכים מניו יורק לחניכים מישראל ובעוד בשנה הראשונה הוצרכו למסע שיווק אגריסיבי של התכנית והמחנה הרי שכעת הם נאלצים לסנן את המשתלבים במחנה למרות ששורותיו גדלו לאין ערוך מבעבר.

במהלך התכנית הנמשכת על פני כשבועיים עוסקים הצעירים בציונות, יהדות ומסורת. במהלך המחנה יעלו לירושלים לחוויה משותפת. טיילור מדגיש כי הצורך במדריכים מחו"ל נובע מהתחושה שדווקא הגעתם מחו"ל מסירה מחסומים ראשוניים של החניכים כלפי לימוד משותף בימי החופש הגדול. זאת לבד מהקבלה אל מול הנתינה הן של החונכים והן של המדריכים.

כאמור, בשבוע שעבר בנו המשתתפים כדורים פורחים וטסו בהם באירוע שהיה נקודת שיא חדשה מבחינת העשייה המשותפת שלהם. ומכאן והלאה? טיילור מספר שמאז נכנס הפייסבוק לחיינו הקשר נמשך עוד זמן רב אחרי תום המחנה ובמהלך השנתיים האחרונות שומרים אלה עם אלה קשר באופן רציף.