זמביש
זמביש

מזכ"ל תנועת "אמנה", זאב חבר (זמביש) הגיע הערב (שני) למאחז "בני אדם" בבנימין וניסה לשכנע את התושבים להתפנות מהמקום מרצון, כפי שהתחייבה מועצה אזורית מטה בנימין הבוקר לצה"ל. צעירים שנכחו בדיון סירבו לנהל כל דו שיח ואף במקום פרצו עימותים קולניים שבסופם החליט זמביש לעזוב את המאחז.

ראש המועצה אזורית מטה בנימין, אבי רואה, סיפר הערב לערוץ 7 כי זמביש הגיע לנהל שיחה עם התושבים אך מספר צעירים השתוללו, כלשונו, והפריעו לנהל שיחה, "יש להם הרבה מה ללמוד, וחבל שנאלצנו להעתיק את הדיון למקום אחר".

רואה אומר כי ההחלטה לפנות ולהרוס שלושה מבנים - מיותרת, כלשונו. "לא הגיוני להרוס ביום אחד מקום שנבנה שנים", אמר. על ההסכם עם צה"ל הוא מסביר, "מכיוון שהדחפור כבר עמד להרוס את המבנים פניתי לצה"ל בנסיון להגיע להסדר ולמנוע את ההרס. אני מתכוון לעמוד בהסכם". 

לפני הצהריים הגיעו כוחות הביטחון למאחז בני-אדם שמצפון לירושלים במטרה להרוס שלושה מבנים. לאחר דין ודברים - עזב הדחפור את המאחז מבלי להרוס שלושה מתוך תשעת הקרוואנים שם, כפי שתוכנן.  בסיכום בין ראש מועצת מטה בנימין, אבי רואה, למנהל האזרחי נקבע כי הבתים יפונו באופן עצמאי תוך ימים ספורים.