המימון לפעולות נגד ישראל מגיע מחו"ל

העתונאי דוד בדין קורא בראיון לערוץ 7 לחוקק חוק נגד ארגונים הנתמכים על ידי ממשלות זרות ופועלים כנגד המדינה כמו "שלום עכשיו".

בני טוקר , כ"ה באב תשס"ט

שלום עכשיו
שלום עכשיו
פלאש 90

בעקבות המאבק של תנועת שלום עכשיו כנגד הבנייה בהתנחלויות והצילומים הרבים שהם מפיצים בארץ ובעולם בהם הם מציגים  בנייה יהודית בלתי חוקית ביו"ש, קוראים אנשי ימין רבים לחוקק חוקים ולפעול כנגד התנועה ששמה לה מטרה ללכת ולהלשין על כמה שיותר מתנחלים כדי לפגוע ולהרוס את מפעל ההתיישבות הציוני.

מנהל סוכנות ידיעות מקור ישראלי, העתונאי דוד בדין, אומר לערוץ 7 כי כדי למנוע את פעילות הארגון יש להבין את מקור הכסף, "שלום עכשיו הוקמה כישות משפטית בארה"ב בקנדה ובאוסטרליה, הסניפים של הארגון בחו"ל פועלים כדי לנווט את הכספים של הממשלות הזרות שנועדו למטרות שלום ומנתבים אותם לשלום עכשיו בארץ, הם מאוד מצליחים באנגליה ובנרווגיה. נרווגיה בעצמה מדינה שהכריזה שהיא תומכת בחמאס והכספים של שלום עכשיו משרתים היטב את האינטרסים הללו".

לדבריו שלום עכשיו בארץ היא לא יישות משפטית, "בארץ הם רשומים תחת השם 'עמותת שעל מפעלים חינוכיים' יש להם כמה חברים, אבל המוח שעומד מאחורי הפעילות שלהם בארץ זו מנהלת קרן קרב, ג'נט אביעד, אשה אקדמאית רצינית, לצדה פועלים אנשים כמו צלי רשף, יריב אופנהיימר ועוד רבים נוספים. לצערי עד היום משרד החוץ למרות פניות רבות אליו לא הביע מחאה לממשלות השונות שמעבירות כספים לארגון שפועל כנגד ישראל, תתאר לעצמך שממשלת ישראל היתה שולחת כספים לארגונים בארה"ב שפועלים כנגד הממשל, הרי מייד היתה תקרית בנלאומית והשגריר היה חוזר הביתה, ואילו פה אותם מפעלים חינוכים של שלום עכשיו שנועדו למגר את מפעל ההתיישבות ומלשינים על מדינת ישראל מקבלים כספים מממשלות אירופאיות. האשה הזאת ג'נט אביעד לא פועלת במחתרת ואף אחד לא מפריע להם לפעול פה בארץ".

בדין טוען כי כמו בארה"ב גם פה צריך להחקק חוק נגד ארגונים שנתמכים על ידי ממשלות זרות ופועלים כנגד המדינה "בארה"ב אם יש ארגון פוליטי כדוגמת שלום עכשיו שמקבל כסף ממשלות זרות, הארגון חייב לפרסם בדיוק מהיכן הוא מקבל את הכספים, שלום עכשיו מקבל כספים מפינלנד, אנגליה ונורווגיה, ארגונים כאלה רשומים בכל מדינה מתוקנת כסוכנים זרים, אז מדוע אצלינו שלום עכשיו לא מוגדרים כסוכנים זרים, ככה צריך לפנות אליהם, וצריך לעקוב אחרי הכספים שלהם ואחר הפעילות שלהם כמו שקורה בדיוק לארגונים דומים בארה"ב. לצערי ממשלות ישראל לא קידמו את החוק הזה שכבר הוצע על ידי ח"כ יורי שטרן ז"ל, חייבים לקדם את החוק הזה, כדי שהפעילות של שלום עכשיו תהיה תחת בדיקה יומיומית של משרד הבטחון".

"לפני מספר שבועות שנודע לנו שממשלת בריטניה נותנת כסף לארגון שוברים שתיקה שרצה לחשוף עדויות של חיילים נגד צה"ל, פנינו למשרד החוץ כדי שיעביר מחאה לממשלת בריטניה אך הם לא עשו דבר עד היום, ארגונים אנטי ישראלים פועלים בארץ כשהם מתוקצבים ממדינות זרות אלה סוכנים זרים לכל דבר שצריכים להיות כמו בכל מדינה מתוקנת תחת מעקב".