מחלוקות פנימיות.זמביש
מחלוקות פנימיות.זמביש

סמוך לביתו של זאב חבר, זמביש, קיימו הבוקר מספר בנות צעירות הפגנה במחאה על מהלכיו של חבר וניסיונותיו להעתיק שלושה קראוונים ממאחז 'בני אדם' הסמוך לישוב אדם שמצפון לירושלים.

במהלך ההפגנה נשאו הבנות שלטים עליהן נכתב: 'זמביש, אין לך מנדט לויתורים'. ו'על ארץ ישראל לא עושים הסכמים'. לטענתן של הבנות הגיע למקום אחד מתומכיו של חבר, התעמת איתן ואף דחף אותן. עוד מדווחות הבנות כי לקראת סיום ההפגנה הגיעה רעייתו של זמביש למקום, "יצאה ממכוניתה והחלה לקלל את הבנות בקללות נמרצות". לטענתן בשלב מסויים אף תקפה חבר את אחת הבנות הפילה אותה וגרמה לפציעתה.  הקטינה פנתה למשטרת חברון והגישה תלונה במשטרה.

"זכותנו לקיים משמרת מחאה מול ביתו וההתנהגות של הגברת מלמדת כי היא מבינה שהצדק עמנו", הן אומרות.

איש הימין איתמר בן גביר מגדיר את התנהגותה של חבר כ"מדאיגה ביותר". לדבריו "ההפגנה הייתה מכובדת ביותר ואנו חוששים שההתנהגות הזו מהווה סימן לבאות".

מקורביו של מזכ"ל אמנה, זאב חבר (זמביש), אמרו לערוץ 7 כי הוגשה תלונה במשטרה נגד הבנות שהיכו את רעייתו של זמביש ושולחיהם "שמבקשים להשליט אנרכיה בהתיישבות", כלשונם.

"אנו מצפים מאישי הציבור והרבנים לגלות אחריות למפעל ההתיישבות ולהתנער פומבית מאנשים שמסיתים במניפולציות בני נוער תמימים, טועים ומבולבלים נגד הנהגת ההתיישבות", מסרו המקורבים לזמביש לערוץ 7.