הרב שטרן: יש לי היכולת לאחד את הקצוות

המועמד לתפקיד הרב הראשי של ירושלים אומר בראיון ראשון לערוץ 7 כי אם יבחר יפעל למילוי החלל הריק שנוצר בעיר בשנים האחרונות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' באלול תשס"ט

 
המועמד הציוני לתפקיד הרב הראשי של ירושלים, הרב אריה שטרן, אומר היום (ראשון) בראיון ראשון לערוץ 7 כי למוסד הרבנות בירושלים חשיבות עליונה, "אי אפשר לנהל עיר בלי רבנות, ירושלים לא שונה מכל הערים, והדבר מתבקש".

"זה כבר כמה שנים שאין רבנים בירושלים והצורך דחוף וחשוב, ויש צורך להביא לרבנות בירושלים רבנים שיהיו עם הפנים לציבור ובמיוחד לציבור הציוני-דתי", אמר הרב שטרן, "יש ציבור גדול מאוד שצורך את השירותים של הרבנות ונוצר חלל ריק כבר הרבה שנים - הדבר לא טופל כראוי ויש לתקן אותו, למשל בנושא הכשרות של ירושלים, כמו כן בנושא עירובין והמקוואות בעיר". 

"אם אבחר לתפקיד, אשתדל להביא את הרבנות, שלדעתי צריכה להיות אבן שואבת, לכל הציבור שיראה בה הנהגה רוחנית מרכזית בעיר לכולם, ואני מתכוון לכולם, אבל באופן מיוחד לאותו ציבור הציוני-דתי שחסרה לו אותה הנהגה". 

"יש לי  הכוח והשאיפה להגיע לציבור החילוני ולתרום לקירוב לבבות וכמובן היכולת להגיע לציבור החרדי, המסר שאיתו אני בא הוא מתוך תורה, אמונה והלכה. אני לא פוליטיקאי, התורה שותפה לכולנו ויש לי ניסיון עם הציבור החרדי שמכיר אותי, בתוך עמי אני יושב".  

הרב שטרן מספר כי גם היום הוא עונה לשאלות הציבור בענייני הלכה, בין אדם לחברו, טהרת המשפחה ודיני ממונות. לסיום אומר הרב שטרן "יש לי היכולת לאחד את הקצוות מכוח תורה. הרבנות צריכה להיות מלכדת, עם הפנים לציבור".