דבריו של השר לעניינים אסטראטגיים, משה יעלון, על הניקיון שצריך הצבא לבצע אחרי הלכלוך שמותירה יונת השלום הביאו את תנועת הימין 'מטות ערים' לפתיחת מבצע בהול, מעין 'סטיקר נולד' ברוח האמירה הזו.

בראיון ליומן ערוץ 7 מזמינה סוזי דים מהתנועה יוצרים שדברי השר מעוררים אצלם השראה גרפית להשתתף במרוץ אל הסטיקר.

לדבריה חשוב לקדם את העניין כבר בראשית ספטמבר בו מתכוונת התנועה לציין תאריכם שונים המהווים הוכחה לכישלון המהלכים המדיניים, הן בישראל, קרי הסכם אוסלו, והן בעולם, קרי אסון התאומים.

המהלכים המדיניים, אומרת דים "הובילו אותנו תמיד למרחץ דמים, וכמו שהתבטא הרמטכ"ל לשעבר, והשר לעניינים אסטרטגיים היום, בוגי יעלון: "כל פעם שהפוליטיקאים מביאים הנה את יונת השלום, אנחנו כצבא צריכים לנקות אחריה..." והנה, כאילו לא למדנו כלום – שוב אנחנו שומעים על חידוש "שיחות מדיניות" בספטמבר".

כדי לקדם את העיקרון אותו תמצת השר יעלון בדברים אלה מתכוונים אנשי מטות ערים להפיץ את הסטיקר שייבחר ברחבי הארץ. מדבריה של דים עולה כי המירוץ לסטיקר יהיה קצר וכבר ביום ראשון הקרוב בכוונת אנשי התנועה להשלים את הליך קבלת ההצעות מאמנים שונים ולבחור בסטיקר הנבחר.

דים מוסיפה ואומרת כי בהיות אנשי התנועה אנשי הסברה מזה שנים היא מעריכה שיהיה בכוחם למצוא את הסטיקר הקולע שיימצא את דבריו של יעלון. היא אינה אומרת אם מומלץ להיצמד לטקסט עצמו באופן פשטני וישיר או להעדיף תחכום גראפי. את הדילמה הזו היא מותירה בידי המציעים.

ובנוסף לכל יש פרס מאחורי המהלך. הסטיקר שייבחר יזכה את בעליו ב-1,800 שקלים. המספר 1,800 לא נבחר לשווא. הוא מסמל כמובן את המספר 18, כלומר ח"י, ומבחינתה של דים מדובר ברצון לחיות בניגוד לכיוון אליו מוליכים המגעים המדיניים כפי שהוכח בשנים האחרונות.

המעוניינים להשתתף יוכלו לשגר את הצעותיהם באמצעות המייל אל: [email protected].