גם מתרגשת. לבני.
גם מתרגשת. לבני.צילום: דוברות קדימה

יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני מבקרת הבוקר בבתי הספר לרגל פתיחת שנת הלימודים.

במהלך ביקורה בבית הספר "בית חינוך צופית" במושב צופית, פנתה לבני לילדים ואמרה, "מרגש לראות את כל הילדים שמתחילים היום שנה חדשה מלאי ציפיות. אתם מתחילים היום משהו חדש לגמרי ויש לי שתי עצות קטנות בשבילכם: ראשית, אני יודעת שכל אחד מכם רוצה להצליח בלימודים - אם מישהו יאמר לכם שאתם לא יכולים לעשות משהו, אל תאמינו לו. כל אחד מכם יכול לעשות כל מה שהוא מאמין בו. רק אם תרגישו זאת בתוככם - תוכלו לעשות כל מה שאתם מאמינים בו. שנית, והכי חשוב - העיקר שתהיו בני אדם. אני בטוחה שתצליחו בלימודים וזה מאוד חשוב, אבל העיקר שתהיו בני אדם ותדעו לעזור לחבריכם, כי גם הדברים האלה חשובים למרות שלא מקבלים עליהם ציון בסוף השנה".

לבני פנתה למורים ואמרה, "אני יודעת שמדברים היום על שיפור מערכת החינוך בישראל. לפעמים כאשר מותחים ביקורת על מערכת החינוך, המורים חשים שהם לא זוכים להערכה שמגיעה לכם. אין לי ספק שכל אחד מאיתנו רק יכול לדמיין איך זה להיכנס לכיתה של 38 ילדים ואיזו התמודדות קשה זו. לצד ההערכה, התגמול והכבוד שיש לתת למורים - אנחנו צריכים לפעול לשיפור המערכת כולה".

להורים אמרה לבני, "אין לי ספק שאלה מכם המלווים בפעם הראשונה ילד לכיתה א' - רוצים לשבת איתו בכיתה ולא להיפרד, כי אנחנו אף פעם לא בטוחים אם עטפנו אותם במספיק כוח כדי להתמודד ולצאת מהבית. אתם מוסרים אותם לידיים שהם לא שלכם, אך הם ידיים טובות".

לבני סיכמה ואמרה, "אנחנו, בתפקיד שלנו, וזה לא משנה אם מדובר על קואליציה או אופוזיציה - תפקידנו לייצר בסופו של יום את אותם תנאים שיאפשרו לילדים של כולנו לחיות במדינה הזו בגאווה, מדינה שחיה בשלום, מדינה עם ערכים, מדינה שיוצרת עתיד נפלא לילדים של כולנו - שתהיה שנה טובה לכולנו".