ההורים: הכיתות-מלכודת להפצת המגיפה

נציג ארגון ההורים הארצי, אבי גור, התייחס בראיון לערוץ 7 להיערכות מערכת החינוך לשפעת החזירים ואמר, "אנו דואגים מאוד כי כבר ארבע שנים אנו מתריעים, השפעת הזו הייתה צפויה, בבריטניה נערכו לפני חמש שנים, חללים סגורים כמו כיתות הם מתכונת לאנשים להידבק. תנאי הגיינה לא נאותים כמו שקיימים היום בבית הספר זו מלכודת להפצת המגיפה. יש בתי ספר שההורים התבקשו לשלוח עם הילדים נייר טואלט אנו מקווים שידאגו לכל ההגיינה שצריך בבית הספר".

עוד אמר , "אנו בעד שיתוף פעולה עם השר החדש שמביא חזון חדש אנו כהורים ניתן לו את כל הגיבוי כדי שיהיה שינוי במערכת החינוך אנו מלווים את הילדים מגיל אפס עד סיום האוניברסיטה, כל פתיחת לימודים מרגשת עבורנו".

על הבעיות באבטחת בתי הספר, "אנו נגד שביתות אך כשמגיעים מים עד נפש או כשלא מסופקים התנאים כמו בית ספר שאין לו מאבטח נתמוך בהורים שלא ישלחו את ילדיהם לאותו בית ספר. כרגע יש כמה עשרות בתי ספר שחסרים מאבטחים אני מקווה שבמהלך היום זה ייפתר. זו לא בעיה של תקציב אלא בעיה של איוש המשרה. מאבטח מונע כינסת גנבים, מונע כניסת גורמים עוינים וגורמים אלימים והוא חייב להיות בשער".

לסיום אמר, "תודה למורים, למנהלים ולאנשי הצוות בכל בית ספר ולכל מי שעוזר במשרד החינוך שהשנה תיפתח. בהצלחה להורים ולתלמידים בשנת הלימודים הקרובה ושנגיע להישגם בראש עשר המדינות הטובות בעולם".