אוכלוסייה עויינת. אילוסטרציה
אוכלוסייה עויינת. אילוסטרציהפלאש 90

חשיפת התכנית לרצוח את הרמטכ"ל על ידי פעיל של תנועת בל"ד שהשתתף במחנה קיץ של התנועה בחו"ל מעלה מחדש על סדר היום את סוגיית פסילת המפלגות הערביות ובראשם מפלגת בל"ד מלרוץ לכנסת.

ד"ר חיים משגב אומר בראיון לערוץ 7, כי זה היה רק ענין של זמן עד שערביי ישראל יצטרפו למעגל הטרור, "כל מחנות הקיץ האלה של בל"ד שמתקיימים מחוץ למדינת ישראל רחוקים מלהיות תמימים, קרוב לוודאי שהמחנות האלה שעולים הרבה כסף ממונים  בחלקם גם ע"י בל"ד וגם בעזרת גורמים עויינים ממש כפי ששלום עכשיו ממומנים על ידי כספים זרים. המטרה היא ברורה לכרסם במדינת ישראל מבפנים ועכשיו הם כמעט הצליחו".

לדבריו, תנועת בל"ד היתה צריכה כבר מזמן להסתלק מהעולם ומכנסת ישראל, "אנשים כמו הצעיר הזה שתכנן לרצוח את הרמטכ"ל הם לא יחידים, הם רבים, כל החברה האלה שחוזרים מסמינרים כאלה שממונים על ידי בל"ד צובעים בצבעים קודרים מאוד את התנועה שהקים עזמי בשארה".

ד"ר משגב מקווה כי השופטים החדשים בבית המשפט העליון ישנו את המגמה שאפיינה את ההרכבים בעליון שדחתה את הבקשות לפסילת בל"ד, "לצערנו עד היום כל הנסיונות לפסול את התנועות החתרניות האלה לא עלו יפה כי בבית המשפט העליון מעדיפים תנועות כביכול ליברליות על פני תנועות לאומיות ציוניות, אני מקווה שבסופו של דבר גם בל"ד תמצא את דרכה אל מחוץ לכנסת, כי אנחנו לא מבינים שאנחנו כורתים את הענף שעליו אנחנו יושבים, פה לא מדובר על גידולי פרא או עשבים שוטים, כי הם כבר ממש לא שוטים, הצעיר הזה מטירה גדל בחממה מסוימת ולא במקרה הוא גויס לבצע את המעשה הנורא הזה".

לטענתו של משגב, העובדה שגורמי החינוך בציבור הערבי מסרבים גם עם פתיחת שנת הלימודים החדשה לקבל את מערכת החינוך הישראלית כגורם בעל סמכא רק מחזקת את התחושות הקשות, "הערבים מתחנכים למושגים כמו הנכבה, כאילו היתה שואה לערבים בארבעים ושמונה, הם לא מכירים בהמנון שלנו, הם רוצים להקים ישות לאומית שלהם והגיע הזמן שמדינת ישראל תתעשת ותתעורר, צריך לומר לכל אותם ערביי ישראל או שאתם נאמנים למדינה היהודית או שתוותרו על האזרחות שלכם, לא צריך לגרש אותם פשוט שיחזירו לנו את האזרחות. אנחנו תקועים פה עם אוכלוסיה עוינת שלא מכירה במדינת ישראל, יש להם מספיק מדינות ערביות שתומכות בהם שילכו לשם, אבל כנראה שגם אצלנו יש לא מעט אנשים שנהנים להשתתף בחגיגת השנאה העצמית הזאת".