לבדוק את המשטרה. ח"כ מוזס
לבדוק את המשטרה. ח"כ מוזסצילום: פלאש 90

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס הפנה אל השר לביטחון פנים שאילתא על התנהלות המשטרה באירועי ההפגנות בירושלים.

השאילתא הופנתה לאור עדויות קשות על תגובות קיצוניות וחריפות של השוטרים בעת ניסיונות מצידם להשליט את הסדר, כאשר נעשה שימוש ברימוני גז, רימוני הלם וירי מנשק חם באויר. היריות נשמעו היטב וקליעים נמצאו בשטח. הרב מוזס ביקש את תגובת השר לאירוע החמור ביותר, אשר צולם במצלמות כלי התקשורת ואשר היו לו עדים רבים, של דריסת אברך מפגין על ידי רכב פרטי תוך התעלמות מופגנת של השוטרים שנוכחו במקום. עדויות נוספות דיווחו על דריסה נוספת שנעשתה על ידי ניידת משטרה וגם היא תועדה במצלמות העיתונות.

"בהפגנות החרדים שהתקיימו בירושלים בעקבות פתיחת חניון בשבת ובעקבות כוונה לבצע ניתוח בגופה, השתמשה המשטרה באופן חריג ברימוני גז והלם. היא לא מנעה דריסת אברך וגרירתו על ידי רכב חולף ובמקרה נוסף דרסה ניידת משטרה את אחד המפגינים ופצעה אותו באורח בינוני", כתב הרב מוזס, "האם בכוונך למנות ועדת בדיקה לאירועים? והאם נחקרת פרשת הדריסה על ידי ניידת המשטרה? מה יעשה משרדך כדי למנוע הישנות מקרים דומים?" שאל.

ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס אמר היום כי הוא מקווה שהשר לביטחון פנים יתעשת וינחה את שוטרי הבירה שלא להסלים את תגובתם ולמתן את צעדיהם "אני מאוד מקווה כי תימצא הדרך להביא להרגעת הרוחות".