אלדד: נתניהו גרוע מכל מנהיגי השמאל

ח"כ אלדד תוקף את נתניהו על רקע הדיווח הבוקר לפיו ישראל מתכוונת להקפיא את הבנייה ביו"ש, "נתניהו מעל באידיאולוגיה שבה הוא מאמין".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד באלול תשס"ט

אלדד: נתניהו גרוע מכל מנהיגי השמאל-ערוץ 7
ח"כ אלדד
פלאש 90
ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) תוקף את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעקבות הדיווח הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות" לפיו מתגבש הסכם בין ישראל לארה"ב על הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון,"נתניהו שסיכם על הקפאת הבנייה ביו"ש ובירושלים ללא הגבלת זמן רימה את ציבור בוחריו. הוא מעל באידיאולוגיה שבה הוא מאמין".

אלדד הוסיף, "מי שנשא את רוממות זכותם של היהודים לחיות חיים טבעיים ביו"ש ונשבע אלף פעמים בשם ירושלים נמצא היום כגרוע מכל מנהיגי השמאל שקמו בישראל. אם היום לא יקומו כל נאמני א"י בליכוד, בבית היהודי, בש"ס ובישראל ביתנו לעצור את נתניהו הם יודו בכך לפני בוחריהם שהם שותפים מלאים למלחמה שהוכרזה על ההתיישבות היהודית ביש"ע ובירושלים", הוסיף אלדד.

"ידיעות אחרונות" דיווח הבוקר כי ממשל אובמה קרוב להסכמה עם ממשלת נתניהו על שורה של צעדים, ביניהם הקפאת הבניייה ביו"ש, שיאפשרו לפתוח מחדש בשיחות ישירות בין ישראל לבין הפלסטינים.

על פי הסכם המתגבש ישראל תדחה הקמתם של בתים חדשים ביו"ש, פרט לאתרי בנייה קיימים. בנוסף מדינות ערב יתחייבו לבצע מחווות משמעותיות של נורמליזציה עם ישראל. אם מדינות ערב יעמדו בהתחייבות, הבנייה תוקפא ללא הגבלת זמן. אם המחווות לא יינתנו, ישראל תחזור לבנות בגושי התיישבות בהסכמת ארה"ב.