פינוי שבות עמי
פינוי שבות עמיצילום: פלאש 90

ועד מתיישבי השומרון דורש מדובר צה"ל, תא"ל אבי בניהו, להתנצל על הודעה שקרית בה טען כי תושבי המאחז "שבות עמי" יידו אבנים על רכבים פלשתינים.

הודעתו של בניהו באה לאחר שתושבי המאחז התלוננו בפני הרמטכ"ל כי מפקד אוגדת איו"ש תא"ל נועם תיבון פינה בכוח, במהלך השבת, את האורחים שהגיעו אליהם. תיבון, על פי טענת המתיישבים, אילץ את חייליו ואת המתיישבים לחלל את השבת. החיילים הסיעו בכוח את המתיישבים, בליל שבת, לתחנת המשטרה באריאל ולאחר חצי שעה שוחררו אולם מפאת קדושת השבת נאלצו להישאר בעיר עד מוצאי שבת ורק אז חזרו לבתיהם.

הפינוי בשבת נעשה בניגוד לבקשתו האישית של הרב הצבאי הראשי, הרב רונצקי ובניגוד לבקשתו של ראש מועצת קדומים אשר הציעו לדחות הפינוי עד צאת השבת.

אלא שבתגובה לתלונה הוציא דובר צה"ל הודעה לתקשורת בה נאמר כי הפינוי נעשה מסיבות ביטחוניות מאחר והתושבים יידו אבנים על רכבי ערבים. הועד טוען שמדובר בהודעה שקרית וכי גם החיילים שהיו במקום העידו שאירוע זריקת אבנים לא היה ולא נברא. הועד דורש גם את התנצלות רס"ן נטע שמריהו מלשכת הרמטכ"ל שבמענה למכתבם לרמטכ"ל חזרה על טיעוניו אלה של בניהו.  

"אנו דורשים מכם", כתבה מנכ"לית הועד אסתר כריש, "להוציא לתקשורת הודעת התנצלות, שתתואם איתנו, על דברי שקר אלה ולא, תוגש נגדכם תביעת דיבה".