בית הספר בשבי שומרון
בית הספר בשבי שומרוןצילום: מועצה אזורית שומרון

שר החינוך גדעון סער אמר היום (רביעי) בפגישה עם חברי פרלמנט בריטים כי "ישראל תמשיך לבנות בתי ספר, גני ילדים וכיתות בבתי ספר ביהודה ושומרון על פי הצרכים".

בפגישתו עם חברי הפרלמנט הבריטים מהמפלגה השמרנית אמר השר כי "יש צורך לתת מענה לגידול הטבעי במערכת החינוך ביהודה ושומרון באמצעות בניית כיתות, גני ילדים ובתי ספר ולאפשר לילדים לימודים בתנאים סבירים".

נזכיר כי במועצה אזורית שומרון פתחו את שנת הלימודים תש"ע עם מחסור חמור בכיתות. במועצה ציינו גידול של 6% במספר התלמידים אך בעקבות מדיניות משרד הביטחון והקפאת הבנייה 2,500 מהתלמידים ילמדו בסביבת לימודים שאינה ראויה.

במועצה הסבירו כי במסגרת מדיניות הייבוש וההקפאה של ברק שלא השתנתה לטובה מאז הוקמה ממשלת נתניהו, מתנכל גם לתלמידים ולמוסדות החינוך ביהודה ושומרון.

מעל 2,500 תלמידים יתחילו את שנת הלימודים ללא תנאים מינימאליים סבירים וללא סביבה לימודית ראויה עקב "סחבת" מכוונת ומניעת ביצוע של תוספת כיתות וגנים במוסדות החינוך, תוספות שאושרו ע"י משרד החינוך כחוק ע"פ קריטריונים שיוויוניים של הגידול במספר התלמידים.

למרות זאת, מונע משרד הביטחון את הוספת המבנים והעברת האישור התקציבי בצורה שיטתית אם ע"י הימנעות מחתימה על אישורים שנדרשים ממנו בהתאם לגזרות ממשלת אולמרט שעדיין לא תוקנו ע"י הממשלה החדשה, ואם ע"י שימוש בסעיפים פרוצדוראליים שונים ומשונים.

הדבר אמור הן לגבי בתי ספר וגני ילדים בישובים גדולים ומבוססים כדוגמת אלון מורה, יצהר, יקיר, טל מנשה ורבים נוספים והן לגבי ישובים שהוקמו ע"י המדינה והוגדרו ע"י טליה ששון כ"מאחזים" עקב התחמקות שר הביטחון מלחתום את החתימה האחרונה על תכניות המתאר שלהם למרות שהוקמו ע"י הממשלה.