הנשיא פרס: נפל לנו אחד מטובי בנינו

נשיא המדינה פרס התייחס בנאומו בטקס בר/ בת מצווה ליתומי צה"ל לנפילתו של סרן אסף רמון ואמר "אנו מרגישים עצובים, מאוחדים וגאים".

תגיות: אסף רמון
בן שאול , כ"ה באלול תשס"ט

נשיא המדינה, שמעון פרס נשא דברים בטקס בר/ בת מצווה ליתומי צה"ל. הנשיא התייחס בדבריו לנפילתו של סרן אסף רמון ז"ל בהתרסקות מטוסו אתמול ואמר "זהו יום מרגש מאוד לכולנו. נפל לנו אחד מטובי בנינו. בן לאחד מגדולי בנינו. אנו מרגישים עצובים, מאוחדים וגאים. עוד משפחה גדולה ומרתקת מצטרפת לציבור שיושב כאן היום".

בהמשך היום ישתתף הנשיא בהלוויתו של אסף רמון ז"ל שתיערך בשעה 16:00 בבית העלמין בנהלל. הנשיא יישא במהלך ההלוויה הספד לזכרו של אסף.

הנשיא הוסיף "היום הזה הוא יום מיוחד לכל אחת ואחד מכם, למשפחה ולמדינה כולה. בנות ובנים יקרים, עד עתה המשפחה נשאה אתכם, ומעתה, אתם שותפים. עד היום הייתם ילדי המדינה, מהיום הינכם צעירי המדינה. עד עתה השתתפתם בציון אירועי העבר, ומעתה תשתתפו בעיצוב אתגרי העתיד. אתם חוצים היום את סף הילדות ועוברים למחוז הנעורים.

בנאומו פנה הנשיא אל היתומים עצמם "אתם בנות וּבָנים למי שהקריבו את נפשם למען המדינה, כדי להבטיח חיים, חיי כולם. כדי לבנות מדינה מיוחדת במינה, מדינת ישראל. גדלתם בבתים יודעי כְּאֵב וראויים לגאווה. גדלתם כאשר אתם עטוּפים באהבה ובּדאגה כאחת, מחובקים על ידי האומה כולה. המשפחה, וּבראש ובראשונה הוריכם, לחמו בגבורה ועשו הכול – וימשיכו לעשות הכל למען לא תַּחְסְרוּ דבר. ובכל אחת ואחד מכם ובכוּלכם נושבת רוחו של ההורה שנפל".

הנשיא פרס איחל להם: "השתדלו להיות יוצרי חברות טובה, אנשים חרוצים וסובלניים כאחד, אמצו התחשבות הדדית והקפידו על עזרה לזולת ולחלש. התרחקו מפיתויים מופקרים, מסכנות רחוב ומאלימות, היו נדיבי לב, אדיבים ורחבי דעת והסבו גמול של נחת ליקרים לכם".

בפנייתו לאלמנות ולאלמנים אמר פרס "אַתֶּם בעֵינַי נושאי לפיד הגבורה והאמונה של עמנו. כמו שזה קשה, כך זה גם נשגב. גם כאשר נשאתם בָּעוֹל הרגשי הכבד של האובדן, אֲזַרְתֶּם עוז ומצאתם, למען הילדים, את תעצומות הנפש למלא את התפקיד הקשה והבלעדי שהוטל עליכם לפתע. אני מצדיע לכם".

הנשיא פרס בטקס היום (צילום: פלאש 90)