ח"כ דנון: לאובמה "יורד האסימון"

יו"ר הליכוד העולמי, ח"כ דני דנון, הגיע אמש לניו יורק ונפגש עם מנהיגים בקהילה היהודית וחברי קונגרס, על מנת שיפעלו למען ישראל.

בראיון לערוץ 7 המתקיים במשרד יחסי הציבור 5W בניו יורק מגיב דנון לנאומו של אובמה בעצרת האו"ם, "הנשיא אובמה מתחיל להבין לאט שאי אפשר לכפות על ישראל הסכם תוך שנתיים, אי אפשר לתת את כל המשקל ולהאשים את ישראל. ראינו שראש הממשלה הלך רחוק, לטעמי רחוק מדי, בהסכמות על הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון וגם זה את אבו מאזן לא קיבל".

"המסר שאני מעביר מפה לנשיא אובמה הוא שנתניהו הוכיח לך שאין לנו שותף אמיתי", אומר דנון ומפנה את דבריו לאובמה, "נתניהו הלך לקראתך רחוק מדי בהכרזה על שתי מדינות, בהקפאת הבנייה לתשעה חודשים בניגוד לכל קו מוצהר של תנועת הליכוד ועדיין הפלסטינים ואבו מאזן לא מוכנים אפילו להתחיל במשא ומתן".

"אנו רואים פה התחלה של תהליך של הנשיא והממשל החדש שמבין שזה לא הולך להיות כל כך קל ואי אפשר לכפות הסדר תוך שנתיים על ידי כיפוף ישראל", הדגיש דנון.

על הגעתו לניו-יורק אמר, "אני נמצא פה כדי לחזק את ראש הממשלה, נפגש עם מנהיגים בקהילה היהודית, חברי קונגרס ומנהיגים נוצרים במטרה אחת ברורה שיפעלו למען מדינת ישראל ויאמרו לאנשיהם בקונגרס אל תפעילו לחץ על ישראל, זו לא הבעיה. הבעיה היא שאין לנו היום הנהגה בצד הפלסטיני שבכלל מוכנה להכיר במדינת ישראל. אני שומע פה קולות של אנשים שאומרים מה אתם עושים, הרי ברור שאין עם מי לדבר וכל המחוות שאתם מציעים מיותרות. אני שואל את אובמה ומיטשל – איפה המחוות שהבטחתם מהעולם הערבי בתמורה למה שנתניהו הבטיח לעשות? מכיוון ששום דבר לא קרה אני חושב שראש הממשלה חייב להודיע היום שהוא חוזר בו מהקפאת הבנייה לאור זאת שאין תהליך מדיני היום ושאבו מאזן אפילו לא העריך את מה שנתניהו עשה בנושא הבנייה".

על הפגישה המשולשת אמר, "זה עצוב שעל עצם הפגישה אנו רואים בזה הצלחה או כישלון, אבו מאזן רדף בעבר אחרי ממשלות כדי להיפגש איתן. היום עצם הפגישה אנו רואים בה כהצלחה. אני לא רואה כל הצלחה בפגישה עם אבו מאזן אני חושב שאבו מאזן מוטרד היום מהבעיות הפנימיות שלו וחושש לדבר עם ממשלת ישראל. צריך לומר היום לנשיא אובמה – אין לנו שותף היום והלחץ שאתה עושה לא מועיל".סיקור מיוחד - שליח ערוץ 7 בניו יורק