הנשיא פרס: עדיין ארוכה הדרך

נשיא המדינה שמעון פרס במהלך טקס הגשת כתבי האמנה: הסיכום שהושג בין ישראל לחמאס הוא צעד חיובי במשא ומתן אך עדיין ארוכה הדרך.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בתשרי תש"ע

מתחייב. פרס
מתחייב. פרס
צילום: פלאש 90

נשיא המדינה שמעון פרס קיבל הבוקר (רביעי) את כתב האמנתו של שגריר צרפת הנכנס, כריסטוף ביגו והתייחס באירוע לסיכום שהושג בין ישראל לחמאס בנושא גלעד שליט. הנשיא אמר כי "במסגרת ההסדר ישראל תשחרר 20 אסירות פלשתינאיות והחמאס יספק אינפורמציה מעודכנת בנוגע לגילעד שליט שהוא גם אזרח צרפתי. הסיכום שהושג עתה הוא צעד חיובי במשא ומתן אך הדרך עדיין ארוכה ולא פשוטה ואין בכוונתנו לייצר אשליות." 

הנשיא הוסיף כי הוא "גאה מאוד על עמידתה האיתנה של משפחת שליט אשר עוברת שנים של סבל בלתי יתואר" והודה למצרים ולגרמניה על מאמצי התיווך לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט.יצויין כי בשעות הבוקר המאוחרות קיים נשיא המדינה פגישת עבודה ועידכון עם המתווך המיוחד חגי הדס. השניים דנו בהתפתחויות האחרונות ובהמשך המו"מ בין הצדדים. 

הנשיא שיגר תודה מיוחדת לנשיא צרפת ניקולא סרקוזי באמצעות השגריר הנכנס על טיפולה המסור של ממשלת צרפת במשפחת שליט והודה לנשיא סרקוזי על עמידתו הנחרצת, האמיצה והבהירה נגד הגרעין האיראני."זאת שעת הכרעה לעולם כולו, לא רק לישראל, אם איראן תמשיך בנסיונותיה ליצור פצצה גרעינית להשמדה המונית , העולם כולו יצא משליטה. איראן הרסה את לבנון בתמיכתה בחיזבאללה, הרסה את עזה בתמיכתה בחמאס והיא מבקשת לשלוט בדרך של טרור, קיצוניות והסתה." 

השגריר ביגו אמר לנשיא "באתי עם ברכה מיוחדת מסרקוזי וקושנר ועם מסר ברור שצרפת תמשיך בעמדתה הברורה נגד פיתוח נשק גרעיני בידי איראן. לצרפת עמדה ברורה לפיה המו"מ עם איראן חייב להיות מוגבל בזמן ועם תוצאות ברורות." עוד אמר השגריר כי "צרפת נחושה להמשיך ולסייע לישראל בקידום המו"מ בינה לבין הפלשתינאים. וצרפת תמשיך לחזק את יחסיה האסטרטגיים עם ישראל, ישראל היא חברה היסטורית של צרפת ויחסי ישראל צרפת חשובים לנו מאוד. " 

בנושא שליט הוסיף השגריר "ממשלת צרפת תמשיך לתמוך וללוות את משפחת שליט. אנו לא נרפה עד לשחרורו. הדבר הראשון שעשיתי כשהגעתי לישראל היה לבקר את נועם ואביבה והיה זה ביקור מרגש עד דמעות."