בן אליעזר: ההחלטה מהיום נותנת אור

השר בן אליעזר מדגיש כי "הממשלה עושה כל מה שניתן לא רק כדי לקבל אות חיים מגלעד - אלא גם כדי להחזירו".

אורנית עצר , י"ב בתשרי תש"ע

דרושה העדפה מתקנת. בן אליעזר
דרושה העדפה מתקנת. בן אליעזר

שר התמ"ת וחבר הקבינט המדיני-בטחוני, בנימין (פואד) בן אליעזר התייחס הערב (רביעי) לעסקה המתגבשת עם חמאס ואמר "אישרנו הבוקר בקבינט הביטחוני את ההצעה לשחרר 20 אסירות פלסטיניות. ההחלטה התקבלה לאור המלצת צוות המשא ומתן לשחרור גלעד שליט. לפי הסיכום, ישראל צפויה לקבל הוכחה עדכנית וחד משמעית לגבי שלומו ומצבו של גלעד".
 
"אני מברך על ההחלטה ועל כך שהיא נותנת אור בראש ובראשונה למשפחתו של גלעד. אני מברך גם את צוות המשא ומתן", הוסיף. "אנחנו נמשיך לעשות כל מאמץ להוביל לפריצת דרך. הממשלה הזו עושה כל מה שניתן כדי שלא רק נקבל אות חיים - אלא גם על מנת להחזירו הביתה בשלום. אני בהחלט מקווה שפתחנו היום במהלך שאנחנו רואים את תחילתו, אך גם רואים את סופו", אמר השר.

השר בן אליעזר התייחס גם לדו"ח גולדסטון ואמר כי הוא מברך על הדיונים שרה"מ קיים ועוד יקיים בעניין. הנושא חוצה משרדים ודרוש טיפול מערכתי כדי להתמודד איתו. "אותם קצינים וחיילים שנשלחו מטעם ישראל כדי להילחם בטרור, צריכים לדעת שהמערכת תעמוד מאחריהם ותסייע להם".
 
עוד אמר "אני לא מקבל, ואני מאמין שהממשלה גם כן לא תקבל את הדעה הסוברת כי עלינו למנות ועדת בדיקה לטענות גולדסטון. אני מאמין ביכולתו של צה"ל לתחקר את עצמו, כפי שעשה ועושה מדי יום".
 
לדבריו, "הדוח הוא שקרי, מניפוליטיבי ומגמתי שיוצר משוואה של עולם הפוך, גוזר גזירה שווה בין הטרור לבין הקורבנות שמשתמשים בזכותם להגן על עצמם, וגם זאת - רק לאחר 8 שנים של ירי בלתי פוסק וללא אבחנה".