תמיר: הגנתי על בני. כל אב היה נוהג כך

תת-אלוף צ'יקו תמיר: פעלתי כמו שכל אב היה פועל, וכל מה שעשיתי היה כדי למנוע מבני להגיע לתחנת המשטרה.

תגיות: צ'יקו תמיר
עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בתשרי תש"ע

תת-אלוף משה (צ'יקו) תמיר
תת-אלוף משה (צ'יקו) תמיר

בבית הדין הצבאי בקרייה הסתיים אחר הצהריים (רביעי) הדיון בערעורו של תת-אלוף משה תמיר על גזר הדין החמור, להורידו לדרגת אלוף משנה, כייוון שנתן לבנו לנהוג בטרקטורון צבאי. פרקליטו טען בדיון כי העונש שקיבל תמיר, 3 חודשי מאסר על תנאי, שלילת רישיון והורדה לדרגת אל"מ - הינו עונש "לא ראוי ולא מידתי".

לא רק בני משפחה הגיעו לתמוך בתמיר: האלוף במילואים עמירם לוין התייצב לימינו של תמיר, "צריך לתת את השקט לאנשים המכובדים שיחליטו. אבל מה שחשוב שאנשים בשעת משבר וחולשה - יקבלו תמיכה. לכן באתי לכאן, ותו לא".

תא"ל תמיר אמר בסוף הדיון "לא הייתי מסכים לעסקת טיעון אילו הייתי יודע שיגידו שאני שקרן. פעלתי מתוך רצון להגן על בני - וכל אב היה נוהג כך. במשך 27 שנים אני נושא את הקוד האתי. באפוד שלי, ברגליים ובכל הרסיסים שיש לי בגוף".

תמיר הוסיף "אני מוכן לשאת כל עונש. אבל בין זה לבין השלכתי מהצבא - המרחק הוא גדול". בסיום דבריו פנה תמיר לשופטים ואמר: "אני רוצה להמשיך לשרת בצבא למרות  הכל. זהו ערך עליון ודוגמא לילדיי".

אתמול דחה בית הדין לערעורים את בקשת הסניגורים להציג בדיון מסמך שחיבר פרופ' אסא כשר, הפילוסוף שניסח את הקוד האתי של צה"ל, הטוען כי מעשיו של תמיר בפרשה "לא הפרו את קוד האמת".