שליט נראה צלול ובריא

גלעד שליט נראה במצב טוב ובריא, הוא מגולח ומסופר. שליט מחזיק נייר עיתון המוכיח את מועד הצילום.

אורנית עצר , י"ד בתשרי תש"ע | עודכן: 13:22

הממונה על המשא ומתן בעסקת שליט, חגי הדס כבר צפה בקלטת וידיאו ראשונה בה נראה שליט שתקבלה בצהרים בישראל.  במקביל ניתן אישור והאסירות הפלסטיניות ששוחררו בתמורה לקלטת עברו במחסום ביתונייא לידי הרשות הפלסטינית. 

הדס וראש השב"כ העבירו את את הקלטת לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שצפה בקלטת בלשכתו. שר הביטחון, אהוד ברק צפה בקלטת בלשכתו בבסיס הקריה בתל אביב. ראש אכ"א המריא במסוק למצפה הילה, שם יציג בפני בני משפחת שליט עותק של הקלטת. המשפחה ביקשה לצפות בחומרים לבדה.

גורם בלשכת ראש הממשלה מסר כי שליט נראה במצב טוב ובריא, הוא מגולח ומסופר. עוד נמסר כי החומר ארוך מהצפוי - יותר משתי דקות. שליט מחזיק נייר עיתון המוכיח את מועד הצילום ככל הנראה ה-14 בספטמבר, לפני ראש השנה.

פרטים נוספים על הקלטת ככל הנראה ימסרו רק לאחר שמשפחת שליט תצפה בקלטת.

ב-9:30 יצאו רכבי יחידת "נחשון" מבית הסוהר "הדרים" בשרון לבתי הכלא "עופר" ו"שיקמה" ועליהן 19 המחבלות. הן עברו, לאחר אישור מערכת הביטחון, לידי הצלב האדום במעבר ארז ובמחסום ביתוניא. במקביל הועברה קלטת הוידאו לידי חגי הדס.

גורם מדיני אמר לערוץ 7 כי רק לאחר שהדרג המקצועי, ראש הממשלה והמשפחה יצפו בקלטת, הצדדים יתייעצו ויחליטו אם לשדר אותה לציבור הרחב. הגורם הוסיף כי הנטייה היא לא לפרסם את הקלטת.

על פי דיווח בסוכנות ידיעות סינית, גלעד שליט צולם בבגדים אזרחיים, כשמאחוריו דגל של הזרוע הצבאית של חמאס. הוא נראה במצב פיזי טוב, וללא סימני פגיעה.

אתמול דחה בג"ץ עתירה שהגיש ארגון אלמגור נגד ביצוע העסקה. בעתירה נכתב כי "החלטת הממשלה לשחרר את האסירות היא ירידה לשפל חוקי ומוסרי העומד בניגוד לערכי המדינה. מדובר בשחרור סיטונאי של טרוריסטיות בתמורה לאות חיים נגוע בחוסר סבירות קיצוני".