צבא החברים של ברגותי

לברגותי יש חברים בישראל. השמאל הקיצוני העתיק את העיצוב הגרפי של הכרזות למען שליט אל קמפיין אינטרנט חדש הקורא לשחרר את ברגותי.

תגיות: גלעד שליט
ישי פרידמן , י"ח בתשרי תש"ע

השמאל הקיצוני יוצא בקמפיין חדש לשיחרורו של המחבל הפלסטיני מרואן ברגותי. אמנם קולות לשחרורו של ברגותי נשמעו בעבר גם על ידי גורמים בשמאל הציוני אבל הפעם פעילי השמאל הקיצוני החליטו ללכת קצת יותר רחוק. הפעילים החליטו להעתיק את קמפיין האינטרנט למען החייל החטוף גלעד שליט ולהשתמש בו לקמפיין חדש למען שחרורו של מרואן ברגותי.
 
אתר השמאל הקיצוני 'הגדה השמאלית' העלה לאוויר קמפיין אינטרנטי עם הסלוגן: "מרואן עדיין חי - צבא החברים של ברגותי" כאשר כל התפאורה מסביב אם זה הטקסט או העיצוב הגרפי דומים להפליא לכרזות ולמודעות מהמאבק של גלעד שליט. 

כותרת הקמפיין היא "שחררתם את ברגותי שחררתם את גלעד" ומתחתיה כותרת נוספת: "מסע התעמולה הבולט בחסרונו" שהכוונה ברורה למדי למי מדובר. בהמשך מסבירים אנשי הקמפיין למה הם יוצרים הקבלה בין גלעד שליט למרואן ברגותי: "בספקטרום הרחב של הדיון הציבורי בנושא שחרור החייל החטוף/שבוי, גלעד שליט, נעדר לרוב השיח הנוגע לשחרור האסירים הפלסטינים הנמצאים משך שנים בכלא הישראלי, חלקם אסירים פוליטים שלא עונים לביטוי הציני - עם דם על הידיים".

מרואן ברגותי לדעת מובילי הקמפיין נאשם בגלל "אחריות פיקודית לפעולות התנגדות לכיבוש" בטקסט לא מוזכרים הפיגועים והרציחות שברגותי אחראי להם: "מרואן ברגותי הוא אחד האסירים הבולטים בכלא הישראלי. ברגותי, ראש ארגון התנזים שנעצר בשנת 2002, נשפט ונכלא באשמת אחריות פיקודית לפעולות התנגדות לכיבוש. ברגותי משמש מאז, מתאו בכלא בישראל, מתווך חשוב בדיונים בין החמאס לרשות הפלסטינית. כמנהיג עממי אהוד, המדינה מתנגדת כמובן לשחרורו, פן יחליף את המנהיגים הקיימים, מהם מסתייגים חלק מהפלסטינים, או חמור מכך, יאחד שוב את הזרמים השונים הנאבקים זה בזה בתוך עמו".

בסוף הטקסט הם מבקשים לשחרר את מנהיג התנזים לשעבר אל ביתו: "החזירו את ברגותי הביתה. גם לו ולאסירים רבים אחרים ממתינים בבית מאות אלפי תומכים ובני משפחה".

הכרזה לשחרור ברגותי: