נטורי קרתא
נטורי קרתא

נטורי קרתא מביעים הזדהות מלאה עם הפלסטינים בסוגית ירושלים על רקע הפרות הסדר האלימות שהתרחשו בימים האחרונים בירושלים בליבוי של הרשות הפלסטינית, ארגון פתח והתנועה האסלאמית בישראל, המזוהה עם האחים המוסלמים. מחזיק תיק ירושלים ברשות הפלסטינית, חאתם עבד אל-קאדר, והשיח' ראיד סלאח, ראש התנועה האסלאמית בישראלי, נועדו (6 באוקטובר 2009) עם משלחת של נטורי קרתא באוהל המחאה שהוקם על גג בית אל-חילוואני בשכונת וואדי ג'וז במרחק 150 מטר מחומות העיר העתיקה, אשר הכניסה אליה נאסרה על עבד אל-קאדר וסלאח.

הרב  הירש מנטורי קרתא ברך בדבריו את שני האישים הפלסטינים והביע את התנגדות נטורי קרתא מהפעולות של ממשלת ישראל "הפוגעות בירושלים ובמסגד אל-אקצה". הוא הדגיש, כי "ממשלת ישראל אינה מייצגת את היהודים והיא בגדר גידול ציוני המתכחש לכל הדתות". עוד הבהיר, כי נטורי קרתא רואים עצמם "פלסטינים" וכי הם "אינם מכירים בלגיטימיות של ישראל". נציגי נטורי קרתא נשאו כרזות עליהן נכתב: "אנו דורשים את הקמתה של מדינה פלסטינית בכל שטח פלסטין" ו"עצרו את הדיכוי הציוני הפושע והאכזרי של אחינו הפלסטינים".

יש לציין, כי השיח' ראיד סלאח מטיף באופן קבוע ל"שחרורה" של ירושלים מיד "הכובש הציוני" והוא רואה בעצם קיומו של שלטון יהודי (או זר אחר) על "אדמת ההקדש המוסלמית של פלסטין ההיסטורית" נטע זר אשר המוסלמים יעקרו אותו ביום מן הימים. לדבריו, הנוכחות היהודית כיום בירושלים ובפרט בכותל המערבי "מטמאת" את המקומות הקדושים לאסאלם. בנאומיו הוא מדגיש, כי ירושלים צריכה להיות בירתה של הח'ליפות האסלאמית שתקום ותאחד את העולם המוסלמי כבימים עברו, תצא למסעות כיבושים לשחרור האדמות המוסלמיות ותמלא אחר נבואת הנביא מוחמד לכבוש את הערים איסטנבול, ירושלים ורומא (בירת איטליה) כשלב מכין להופעת המהדי, הוא המשיח המוסלמי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו