כ-3,000 איש השתתפו אתמול (חמישי) בשמחת בית השואבה ביישוב חרשה שבבנימין כחלק מהמאבק למען שמירה על בתי הקבע ביישוב המיועדים להריסה על פי פסיקת בג"ץ.

התושבים מסבירים כי מטרת האירוע היא המשך המאבק למען שמירה על בתי הקבע בישוב.לדבריהם, "זהו חוד החנית של המאבק ב"התנתקות השקטה" משטחי יהודה ושומרון. התנתקות זו מתאפשרת בגלל חוסר לקיחת האחריות מצד השלטון על מימוש הזכות להתיישבות בכל ארץ ישראל".

החל מהשעה 11:00 נהנו המשתתפים בהפנינג מתנפחים וסיורים באיזור הישוב. בשעה 15:00 החל האירוע המרכזי – שמחת בית השואבה בניצוחם של מוסא ברלין ותזמורתו ושל הזמר ירמיהו. למקום הגיעו אישי ציבור רבים וביניהם חברי הכנסת אורי אריאל ומיכאל בן ארי וסגן ראש מועצת בנימין מוטי יוגב.

חבר הכנסת מיכאל בן ארי אמר בנאומו כי הדרך היחידה בה ניתן לממש את הבטחת ה' לרשת את הארץ היא בישום מעשי של ההתנחלות וכי דיבורים על ההבטחה ותפילות בלא עשייה אינם מועילים. תושבי חרשה מבטיחים כי מתוך שמחה וריקוד של מצווה יוסיפו כוח להמשיך ולעשות – להיאבק בכל תוקף, להתפלל ולנצח.

היישוב חרשה הוקם לפני למעלה מעשור שנים. במהלך שנות קיומו של הישוב, הוחלט לבנות בו בתי קבע, ואף הוכנה תוכנית מתאר. כמו כן, השקיע משרד השיכון סכום נכבד בתשתיות. חרף זאת, במשך שנים מסרב שר הביטחון לחתום על התוכניות, מה שהביא את 'שלום עכשיו' לטעון בעתירה לבג"ץ שבתי הקבע אינם חוקיים. בהמשך לעתירה זו, פסק בג"ץ כי דין בתי חרשה להריסה.