"צה"ל הצבא המוסרי ביותר"

הקולונל בדימוס ריצארד קמפ, המפקד הפורש של הכוחות הבריטיים באפגניסטן ביקש במהלך הדיון באו"ם בדו"ח גולדסטון להגן על ישראל אך ללא הצלחה. בדבריו הדגיש כי ישראל עשתה בעופרת יצוקה מאמצים יותר גדולים מכל צבא אחר בעולם על מנת לא לפגוע באזרחים.

 "אני יכול לומר כי במהלך מבצע "עופרת יצוקה", כוחות הביטחון הישראלים עשו את המירב כדי לשמור על זכויותיהם של האזרחים הערבים באזורי לחימה יותר מאשר כל צבא אחר בהיסטורית המלחמות בעולם", אמר קמפ. "שירתתי עם נאט"ו והאו"ם; פיקדתי על הכוחות בצפון אירלנד, בוסניה מקדוניה, השתתפתי במלחמת המפרץ. ביליתי זמן רב בעיראק מאז הפלישה ב -2003, והייתי שותף בצוות הבריטי הממונה על הטרור הבינלאומי", סיפר.

"אדוני הנשיא, בהתבסס על הידע והניסיון שלי, ישראל נאלצה להילחם מול אוייב שהשתמש באוכלוסייה האזרחית כמגן אנושי", אמר.

קמפ ציין בדבריו כי החמאס מגייס דוברים מהשורה הראשונה שאינם מהססים להתראיין לכלי התקשורת העולמיים ולספר התרחשויות שלא ארעו. הם אף מוכנים לביים ארועים על מנת להשמיץ את ישראל.

"האמת היא כי צה"ל נקט בכל האמצעים כדי להזהיר את האזרחים, הוא חילק שני מיליון כרוזים המזהרים מפעולות צבאיות באזורים שונים. ביצע מעל 100,000 שיחות טלפון. משימות רבות בוטלו בשל החשש מפגיעה באזרחים. במהלך העימות, צה"ל איפשר כמויות עצומות של סיוע הומניטרי לעזה", הדגיש קמפ.

"למרות כל זה, כמו במלחמה, אזרחים חפים מפשע נהרגים. גם מלחמה קורות טעויות. נעשו טעויות גם על ידי הכוחות הבריטים, והאמריקאים במהלך המלחמה באפגניסטן ובעיראק, שרבות מהן הן טעות אנוש. אבל הטעויות הן לא פשעי מלחמה", הדגיש."חמאס ניסה בכוונה להביא את אזרחיו לאזורי הלחימה. לישראל לא היתה ברירה מלבד להגן על העם שלה, כדי לעצור החמאס מלתקוף אותם עם רקטות. ואני אומר את זה שוב: צה"ל עשה הכל כדי לשמור על זכויותיהם של אזרחים באזורי לחימה מאשר כל צבא אחר בהיסטורית המלחמות בעולם", סיים קמפ את דבריו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו