החוואי שי דרומי אמר בצהרים (שלישי) לערוץ 7 בתגובה לגזר הדין שניתן לו בבית המשפט כי "החלטת בית המשפט הייתה צפויה, ידענו מקודם מה הולך לקרות, לשמחתי קיבלתי דחיה של חודשיים, זאת בשל העונה הבוערת של עיבוד האדמה".

על "חוק דרומי" שנקרא על שמו אמר "כל העניין החל מאירוע פרטי אולם מי פילל שההשלכות ירחיקו לכת ותהיה פריצת דרך בנושא כה אקוטי. תוצאות אלו נותנות לי לחשוב בעתיד על הליכה לעשייה הציבורית אם אפשר לומר פוליטית, לעשות לטובת הכלל".

"חשוב לי יהיה להתמקד במציאות הבעייתית השוררת בדרום הארץ, כמו גם בנושאים חברתיים חינוכיים זה נושא לדעתי משמעותי ומרכזי זה איכות סביבה", ציין דרומי.

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום חמישה חודשי מאסר שירוצו בדרך של עבודות שירות על החוואי שי דרומי שהורשע בביצוע עבירות של החזקת ונשיאת נשק.

בנוסף נגזרו על דרומי שישה חודשי מאסר על תנאי. במסגרת הכרעת הדין זוכה דרומי מיתר העבירות שיוחסו לו וזאת ברוב דעות, בעבירה של הריגה ועבירה של חבלה בכוונה מחמירה.

בהחלטתם ציינו השופטים כי "התביעה הסכימה לענישה זו בהתחשב בעובדה כי מדובר בהרשעה ראשונה של הנאשם ובהתחשב במדיניות הענישה בעבירות אלו של החזקת נשק ללא רישיון". פרקליטו של דרומי אף הוא ביקש לאמץ ענישה זו לאור נסיבותיו האישיות של דרומי ולאור נסיבות ביצוע העבירה. השופטים אמרו כי "מדובר בענישה התואמת את מדיניות הענישה ואת הנסיבות המיוחדות של תיק זה".