ההשבעה אמש בכותל
ההשבעה אמש בכותל צילום: מירי צחי, באדיבות "חומש תחילה")

"החיילים שהניפו את השלט מוכנים לשלם את המחיר והם יודעים שהם עלולים להיכנס למאסר אך זה לא מרתיע אותם. מדובר בחבורה של חיילים אמיצים שידעו מה הם עושים ואת ההשלכות לכך", כך אמר לערוץ 7 גבי (שם בדוי), אחיו של אחד ממניפי השלטים נגד פינוי חומש בכותל המערבי ביום חמישי.

גבי מספר כי במהלך השבת הפגין אחיו אומץ וגבורה חרף העובדה כי קיימת אפשרות שיבלה את התקופה הקרובה בבית כלא צבאי, "לא מדובר בנמושות או בחיילים שמפחדים מהצל של עצמם, מוכנים לקבל כל פקודה ולשמש כלי פוליטי של מנהיגים כאלה ואחרים", אמר גבי.

"החיילים מבואסים כבר תקופה ארוכה לאחר שקציני צה"ל ממרידים אותם נגד אחיהם בשומרון, אוסרים עליהם להתארח ולאכול אצלם בשבתות, ונמאס להם מהעובדה שמשניאים עליהם את המתנחלים", אמר גבי, "הם התגייסו כדי להילחם באוייב הערבי, למנוע ממחבלים להיכנס לשטחי ישראל עם מטעני נפץ, במקום זאת לוקחים אותם לפעילות נגד יהודים ברחבי השומרון. לא בשביל זה הם התגייסו אלא כדי להיות צבא הגנה לישראל ולהגן על ישראל", הדגיש האח.

"אחי הוא חייל מצטיין ואינו מוכן לפעול נגד אחיו היהודים בשומרון או בכל מקום אחר, "לפני האירוע היו חיילים שהיססו לקיים את המהלך הזה, אך היו הרבה חיילים שהפגינו אומץ. אחי לא מפחד וילחם על כך", אמר גבי והדגיש, "משפחתי לא תיתן לו להילחם ביהודים".