לבני בסיור בניצן
לבני בסיור בניצן צילום: איציק אדרי, דוברות קדימה

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני התייחסה במהלך סיור סיעת קדימה ביישוב ניצן למחאת חיילי גדוד שמשון שהניפו שלטים נגד פינוי חומש בטקס ההשבעה שלהם ואמרה כי על רבני הציבור להוקיע את התופעה.

"חשוב לי להיות מאוד ברורה בעניין הזה - אולי דווקא כאן. בחברה הדמוקרטית יש הנהגה שמקבלת החלטות ויש צבא שצריך לבצע אותן. אי אפשר להפוך את הצבא לזירה פוליטית ולתת לגיטימיות לחייל להביע את עמדותיו הפוליטיות ולאפשר לחיילים לסרב פקודה", אמרה לבני.

עוד אמרה "אני יודעת שיש קבוצה שלא אוהבת את מה שאני אומרת. ישנה משמעות דרמטית להנהגת הקבוצה הזו - לרבנים שלה ולמנהיגי הקבוצות - ואני קוראת להם: צאו והוקיעו את התופעה הזו. אם אתם תוקיעו אותה - לא נראה את זה בעתיד. מדינת ישראל שמגנה על עצמה לא יכולה להרשות לעצמה לקבל תופעות כאלה".

לבני התייחסה למבצע עופרת יצוקה ולדו"ח גולדסטון ואמרה, "מבצע עופרת יצוקה היה נדרש. אין להגיע להסכמות עם חמאס ומדינה שאזרחיה מותקפים חייבת להגיב באופן שמשיב את הרתעתה אני מצפה מהקהילה בינלאומית שתעשה את ההבחנה בין רצח להרג בשוגג ותבחן את הדברים ע"פ הפרמטרים שהיא שופטת את עצמה. הדוח הזה מבוסס על מערכת ערכים מעוותת ולהתמודדות איתו יש רק מבחן אחר - אם פעולה שלנו תספק הגנה ותוריד את האיום מעל חיילי ומפקדיי צה"ל".

סיעת קדימה בראשות לבני ממשיכה בשעה זו לסייר ביישובי קהילת גוש קטיף.