האלוף במיל' פרופ' יצחק בן ישראל אומר בראיון לערוץ 7 כי ההסכם המתרקם עם איראן לא יכול להבטיח בשום אופן שאיראן לא תוכל לפתח פצצה אטומית בשנים הקרובות. לדבריו ישראל חייבת להמשיך ולהיות עם אצבע על הדופק כדי להיות מוכנה לכל התרחשות.

"אין ספק שהאיראנים ינצלו את המשא ומתן כדי להרוויח זמן. לאיראנים יש כיום 1600 קילוגרם של אורניום מועשר ברמה נמוכה, מהכמות הזאת ניתן לייצר באמצעות הצנטריפוגות 25 ק"ג של אורניום  מועשר ברמה גבוהה שזה מה שמתאים לפצצת אטום אחת, העובדה שעל פי טיוטת ההסכם האיראנים יצטרכו להעביר 75 אחוזים מכלל 1600 ק"ג אורניום לרוסיה שתהפוך את האורניום הזה למוטות דלק שמשמשות את כור המחקר הגרעיני שלהם, זו בהחלט בשורה אבל לטווח הקצר, כרגע אמנם לא יהיה לאיראן מספיק אורניום לפצצה אבל בעתיד היא יכולה לפתח עוד אורניום". 

לדבריו ההסכם עם איראן מתייחס רק לכמות האורניום העכשוויות ולא לפיתוח של אורניום בעתיד, "איראן לא התחייבה להפסיק לייצר אורניום בעתיד, ויש לאיראן משאבים רבים שניתן לייצר מהם אורניום, בעוד זמן לא רב לאיראן יהיו מאות קילוגרמים נוספים של חומר מועשר שיהיה ניתן להפיק ממנו פצצה אטומית". 

הוא סבור כי רבים בעולם מקווים שמי שבסופו של דבר יעשה את העבודה זו ישראל, "שר החוץ הצרפתי קושנר אמר אתמול שהוא מקווה שאיראן תסכים לחתום על ההסכם כדי שישראל לא תתקוף, ישראל הופכת להיות נכון לעכשיו המקל נגד איראן, הצרפתים בעצם אומרים לאיראן, נו נו נו, אם לא תהיו ילדים טובים אנחנו לא נוכל לעצור את התקיפה של ישראל, כך הם מקווים לשכנע את האיראנים". 

האלוף בן ישראל משוכנע שכל הדיבורים על הסכם עם איראן זה רק עוד ניסיון להרוויח זמן, "זו התחלה טובה אך לא מספקת, שהרי עוד שנה יהיה להם שוב אורניום בכמות של 1600 ק"ג, אז מה עשינו. ישראל צריכה להיות מוכנה לכל האפשרויות ורק אם הם יחתמו על התחייבות להפסיק לייצר לצמיתות אז נוכל אולי לנשום לרווחה".