כ-500 תושבים ותלמידים השתתפו במהלך סוף השבוע האחרון באירועים בנושא "מחויבות סביבתית" שאורגנו לרגל פרשת נוח  על ידי ישיבת ההסדר בקרית גת בשיתוף עם עמותת "טבע עברי".

האירוע המרכזי התקיים ביום חמישי, במהלכו שמעו התלמידים והתושבים על המשבר הסביבתי מהמומחה להסברה סביבתית רוהן שניר. לדבריו: הפתרון למשבר הסביבתי אינו ברמה הגלובלית: "ככוח צרכני, יש לכל אחד יכולת  להשפיע על שמירה על איכות הסביבה".

שניר נתן מספר עצות: לקנות רק כאשר יש צורך ולא מתוך תרבות של צריכה, לעשות שימוש חוזר במוצרים ולהימנע משימוש בכלים חד פעמים. 

הקהל התפעל מהנתונים שהוצגו ומהיכולת ההשפעה של כל אחד מאיתנו על איכות הסביבה ושמירתה.

הפעילויות המשיכו במהלך השבת בישיבת ההסדר ובבתי כנסת רבים בעיר, בהם נתנו שיחות והרצאות בנושאים מגוונים הקשורים לסביבה וליחס התורני וההלכתי לנושא זה. לדוגמא:  היחס לטבע, אסתטיקה ואיכות הסביבה בתורה הישראלית, הקשר שבין "בל תשחית" לבין "לא תרצח" ושיחה מעניינת בשם "הכסף הורג את הטבע והטבע הורג את האדם".

מנהל ישיבת ההסדר בקרית גת, ניסים אביסדיריס, מדגיש כי גם לתורה יש אמירות ברורות לנושא הסביבתי ויש חשיבות גדולה לחשוף זאת לציבור הרחב: "מטרתה של שבת זו היתה לחשוף את התלמידים ואת הקהילה לנושא בעל חשיבות הלכתית ומוסרית גדולה. אירועים אלו זכו להצלחה גדולה ומדובר בשלב ראשון לפעילויות נוספות בנושא".