סטודנטים
סטודנטים פלאש 90

אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת חיפה חילקה עם פתיחת שנת הלימודים יומן ובו מודעה הקוראת להכיר את "המרצים האנטי-ישראליים" מכל האוניברסיטאות בארץ. חלקם אגב, מרצים באוניברסיטת חיפה עצמה.

המודעה מפנה לקישור לאתר של ישרא-קמפוס (isracampus.org.il) שבו שמות של מרצים מאוניברסיטאות שונות.

במודעה נכתב: "אזהרה! גיס חמישי אקדמי! הכירו את המרצים האנטי-ישראליים. פרופסורים ומרצים באוניברסיטאות ובמכללות הישראליות שמעורבים בפעילויות חתרניות, כגון: תומכים בגלוי במתקפות טרור נגד יהודים, יוזמים חרם בינלאומי נגד ישראל, מנצלים את מעמדם בכיתה להטפה אנטי-ישראלית ולשטיפת מוח אנטי-ציונית, משתפים פעולה עם אנטישמים ידועים, משמיצים את ישראל כמדינה פאשיסטית, קולוניאלית, ומשטר אפרטהייד, מעודדים ויוזמים הפרת חוקים ואלימות, יוזמים ומארגנים המרדה וסרבנות בקרב חיילי צה"ל, ממציאים 'אירועי זוועה' מדומים שביצעה ישראל כביכול, קוראים בגלוי להשמדת ישראל. תלמדו על השימוש לרעה של הבמה האקדמית ותדעו להיזהר ממרצים קיצוניים אנטי-ישראליים בקמפוס".

בראיון לערוץ 7 אומר יו"ר אגודת הסטודנטים פליקס קוריטני כי אמנם מדובר במודעה פרסומית ולא מטעם האגודה אך הוא חושב שמדובר בפרסום לגיטימי, "סטודנטים שלומדים אצלנו צריכים לדעת מי המרצים שלהם ואם יש מרצים שהם נגד מדינת ישראל חשוב לפרסם אותם, כולנו זוכרים היטב איך במלחמת עפרת יצוקה הייתה הפגנה של מרצים שהניפו את דגל פלסטין ואני מדבר לא רק על מרצים ערבים אלא גם יהודים. לצערי הנהלת הקמפוס מעלימה עין וממשיכה לאפשר לכל מיני תאים פוליטיים כמו חד"ש ובל"ד לקיים כנסים בקמפוס, ההנהלה אפילו אישרה בעבר לראאד סאלח להגיע לאוניברסיטה ולדבר שם, לא ראינו כזאת פתיחות כלפי מנהיגי ימין שלא הוזמנו לאוניברסיטה".

הוא מציין כי האגודה פנתה לא פעם להנהלה בתלונה על פעילות נגד מדינת ישראל אך לא נענתה, "הם חושבים שאם הם יאפשרו לאנשים כמו ראאד סלאח להגיע לקמפוס זה ירגיע את הסטודנטים הפלשתינים אך בפועל קורה בדיוק להיפך, הם מכבים אש קטנה ובמקומה נדלקת אש גדולה. אני אישית מכיר מרצים רבים בעלי השקפת עולם אנטי ישראלית וחשוב ליידע את הסטודנטים על המרצים האלה, יש לסטודנט הרבה קורסים של בחירה וסטודנט יכול להחליט שהוא לא נכנס בקורסי הבחירה למרצה שמפורסם ברשימה, למה שאני אכנס להרצאה של מרצה שטוען שמדינת ישראל רוצחת ילדים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו