להפסיק התהליך. אובמה עם עבאס ונתניהו
להפסיק התהליך. אובמה עם עבאס ונתניהופלאש 90

מנהל 'היוזמה הישראלית', יואב שורק, אומר בראיון לערוץ 7, כי ישנן חלופות רבות לתכנית השלום הכושלת של ברק והוא משום מה מעדיף לדבוק בתכנית אוסלו הרעה, "כל אלה שדוגלים בהמשך המשא ומתן עם הפלשתינים נוהגים כאילו לא היינו פה בחמש עשרה השנים האחרונות, כאילו לא ראינו לנגד עיננו תהליך שלום שלא הביא לשום דבר, למעט אלימות והפסדים ולמרות זאת כולם ממשיכים לדבוק בנוסחה הכושלת הזאת".

לדבריו, המפתח האמיתי לשלום, הוא קודם כל הפסקת תהליך השלום, "אפילו אנשי השמאל כבר לא קוראים לו היום תהליך השלום, אלא התהליך המדיני, גם הם כבר מבינים שהתהליך הזה לא יביא שלום, מה שהוא כן מביא זה טיפוח ללאומיות הפלשתינית, כולם יודעים שמדינה פלשתינית לפלשתינים לא תפתור את הבעיות שלהם, הם לא צריכים מדינה וזה לא שורש הבעיה, התהליך הזה רק ממשיך כל הזמן לפתח את הנרטיב הלאומי הפלשתיני וזה לא יפתור דבר".

לטענתו, הפתרון היחיד שיעזור לעתיד העם הפלסטיני הוא טיפול בבעיית הפליטים וערביי יהודה ושומרון, "מדינה פלשתינית הרי לעולם לא תוכל להיות מדינה עצמאית, אין להם גבולות טבעיים, אין להם שום אפשרות להיות עצמאיים, והמנהיגים שלם נועדו למאבק ולא למדינה, השטח ביהודה ושומרון הוא כל כך קטן שלעולם הוא לא יוכל לשמש אותם כמדינה עצמאית, זו מקסימום תהיה מדינת חסות של מדינת ישראל שתהפוך לקן צרעות".

"לכן מה שצריך לעשות בלי קשר או תלות לתהליך המדיני, זה לתת מענה הומניטארי לפליטים, כולם דוחים את זה, כי ארגונים רבים ניזונים וחיים מבעיית הפליטים. צריך להוציא אותם מאונר"א ולהעביר אותם לטיפול הקהילה הבינלאומית, חלקים מהם יהגרו למקומות בהם צריך כוח אדם, כמו לארה"ב לצ'ילה ולעוד מדינות", מוסיף שורק.

לדבריו, 'היוזמה הישראלית' מוצאת לה אוזניים רבות וקשובות בארה"ב וחבל שדווקא בישראל רבים מתעלמים ממנה, "מצאנו שותפים רבים ליוזמה הישראלית בקרב חברי קונגרס בארה"ב, אבל דווקא בקרב ציבור המתנחלים אנחנו נתקלים בחוסר עניין, הם יותר מוטרדים בשאלות המדיניות ובגזירת ההקפאה ולא נותר להם זמן לעסוק ביוזמה הישראלית, הימין חייב להפסיק לטמון את ראשו בחול ולקוות שהמשיח יבוא, צריך להמשיך לפעול כדי להנחיל את היוזמה הישראלית בקרב כמה שיותר אנשים רבים".