סוכל ניסיון הברחת אמל"ח באוניית סחר

צה"ל לכד אוניית סחר כשבסיפונה אמצעי לחימה ותחמושת במסווה של ציוד אזרחי. הציוד הועבר להמשך בדיקה וחקירה.

תגיות: פרנקופ
שמעון כהן ועוזי ברוך , י"ז בחשון תש"ע

סוכל ניסיון הברחת אמל"ח באוניית סחר-ערוץ 7
אלביט
 במסגרת הפעילות השוטפת שמקיים חיל-הים לצורכי ביטחון שוטף ומניעת הברחות, עצר הלילה כוח מיוחד של חיל-הים, במרחק של 100 מייל מערבית לחופי ישראל, אוניית סוחר הנושאת דגל אנטיגואה, שנמצאה לאחר בדיקה כנושאת על סיפונה תחמושת ואמצעי לחימה.

לאחר בידוק ראשוני שערכו כוחות חיל-הים על סיפון האוניה התברר כי היא אכן נושאת בבטנה אמצעי לחימה מגוונים במסווה של משלוח אזרחי.

מסתבר שמדובר באונייה גדולה הרבה יותר מהאנייה 'קארין A' שכזכור נלכדה בדרכה לרצועת עזה. באוניה הנוכחית מלאי כלי הנשק והאמל"ח גדול הרבה יותר וככל הנראה הגיע מאיראן. יעדו של המטען הרב עדיין לא ברור והדבר ייחקר בשעות ובימים הקרובים.

דובר צה"ל מוסיף כי לאחר הבידוק הובלה האונייה על-ידי חיל-הים לחופי ישראל לצורך המשך הסריקות ובדיקה יסודית של המטען המאוחסן.

בצה"ל מדגישים כי "כוחות צה"ל וחיל-הים מבצעים פעילות אינטנסיבית שוטפת לביטחון שוטף, לחימה בטרור ולמניעת הברחת אמצעי לחימה בזירות השונות".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לתפיסת ספינת הנשק בים האדום ובירך את צה"ל, חיל הים וזרועות הבטחון על פעילות סיכול מוצלחת נגד אספקת נשק שמיועד לפגוע בערי ישראל. כך מוסר כתבנו בכנסת חזקי עזרא.

שר הביטחון, אהוד ברק, בירך גם הוא על תפיסת הספינה סמוך לקפריסין. השר ברק שוחח עם הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, ועם מפקד חיל הים, האלוף אלי (צ'ייני) מרום, וברכם על ההצלחה המבצעית שמנעה הכנסת נשק ואמצעי לחימה לזירת הטרור הצפונית. "זו הצלחה נוספת במאבק הבלתי פוסק בניסיונות הברחות האמל"ח וההצטיידות שמטרתם לחזק גורמי טרור המאיימים על ביטחון ישראל. אני מברך את לוחמי צה"ל על הפעולה המוצלחת", אמר ברק.