פרסים למצטיינות שלמדו 'תורה לשמה'

פרסים חולקו לתלמידות המצטיינות בכנס "חכמות נשים" של ישיבות בני עקיבא. בפרויקט לומדות הבנות 'תורה לשמה' מעבר לשעות הלימוד.

אורנית עצר , י"ח בחשון תש"ע

הכנס השנתי של פרויקט "חכמות נשים" של מרכז ישיבות בני עקיבא התקיים היום (חמישי) באולפנת בני עקיבא "צפירה". זו השנה השנייה של פרויקט "חכמות נשים" שהוא המקבילה הנשית לפרויקט "יגדיל תורה" של מרכז יב"ע.
 
בכנס שהתקיים באולפנת צפירה נכחו למעלה מ-200 תלמידות המהוות נציגות משתיים עשרה אולפנות בני עקיבא הלוקחות חלק פעיל בפרויקט "חכמות נשים". בפרויקט, המרוכז ומנוהל על ידי הגברת נחמה גונן- לשעבר ראש אולפנת בנ"ע סגולה בקרית מוצקין, שהחל בשנת תשס"ט לומדות הבנות 'תורה לשמה' מעבר לשעות הלימוד הרגילות. בשנה בקודמת למדו הבנות את הספר "ליקוטים ב'" מסדרת הספרים "פניני הלכה" של הרב אליעזר מלמד וכל חודש התקיים מבחן על החומר הנלמד.
 
בכנס באולפנת צפירה חולקו סטים של "תורת החיים" – פירושי ראשונים על התורה בהוצאת מוסד הרב קוק לבנות המצטיינות שממוצע ציוניהם במבחנים עמד על 80 ומעלה. הספרים והפרויקט כולו כמו פרויקט "יגדיל תורה" במימון של מר בנימין לנדי.
 
במהלך הכנס שמעו הבנות דברי תורה וברכה מפיו של ראש מרכז ישיבות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן. אחריו דיבר לפני הבנות הרב אהרל'ה מירוביץ'- ראש אולפנת צפירה המארחת התורנית ולאחר מכן נהנו הבנות ממופע ייחודי של הזמרת והיוצרת אורה ברנס - "לשמוע אל הרינה ואל התפילה", המשלב קטעי שירה ונגינה עם רעיונות מקוריים על נושא התפילה.

בסיומו של הכנס התקיים החלק המרכזי של חלוקת הפרסים לתלמידות המצטיינות על ידי הרב יהודה פליקס, הגברת נחמה גונן ומר בנימין לנדי.
 
השנה השנייה של פרויקט "חכמות נשים" יצאה לדרך עם תחילת שנת הלימודים כאשר השנה לומדות הבנות ונבחנות על הספר "תפילת נשים" שגם הוא מסדרת הספרים "פניני הלכה" של הרב מלמד.