בוטלה הורדת תא"ל תמיר בדרגה

שופטי בית הדין לערעורים קיבלו את ערעור תא"ל משה (צ'יקו) תמיר על עונשו, החליטו לבטל את הורדתו בדרגה, אך עיכבו את קידומו בשנתיים.

תגיות: צ'יקו תמיר
שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ג בחשון תש"ע

תת-אלוף משה (צ'יקו) תמיר
תת-אלוף משה (צ'יקו) תמיר
פלאש 90

שופטי בית הדין הצבאי המיוחד לערעורים בקריה, קיבל את ערעורו של תת-אלוף משה (צ'יקו) תמיר על עונשו, והחליטו לבטל את הורדתו בדרגה, אך עיכבו את קידומו בשנתיים.

תמיר, מפקד אוגדת עזה שלעבר, הורשע בכך שאפשר לבנו לנהוג ברכב צבאי, וחיפה על תאונה שביצע.

בהחלטה נכתב כי "מדובר בחטא בנורמות היסוד, בדוגמא אישית, במשמעת ובאמינות. במעשיו יש זלזול מוחלט בכללי המשמעת". עם זאת, הם ציינו לזכותו, כי צבר הרבה נקודות זכות בשירותו, וכן התרשמו מהחרטה הכנה שלו.

בגזר הדין הראשוני נקבע שתמיר יורד לדרגת אלוף-משנה, לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון כי הניח לבנו בן ה-14 לנהוג בטרקטורון צבאי, ולאחר מכן חיפה על התאונה שאירעה.

תא"ל תמיר אמר בסוף הדיון בערעורו, כי "לא הייתי מסכים לעסקת טיעון אילו הייתי יודע שיגידו שאני שקרן. פעלתי מתוך רצון להגן על בני - וכל אב היה נוהג כך. במשך 27 שנים אני נושא את הקוד האתי. באפוד שלי, ברגליים ובכל הרסיסים שיש לי בגוף".

תמיר הוסיף "אני מוכן לשאת כל עונש. אבל בין זה לבין השלכתי מהצבא - המרחק הוא גדול". בסיום דבריו פנה תמיר לשופטים ואמר: "אני רוצה להמשיך לשרת בצבא למרות  הכל. זהו ערך עליון ודוגמא לילדיי".