סטודנטים
סטודנטיםפלאש 90

בארגון הסטודנטים הציוני "אם תרצו" מתכוונים שלא להוריד מסדר היום הציבורי את הסיפור שנחשף השבוע לפיו סטודנטים באוניברסיטת תל אביב בעלי השקפת עולם ימנית מופלים לרעה על ידי מרצים שונים.

מנכ"ל "אם תרצו" ארז תדמור אומר בראיון לערוץ 7 כי הוא שמח שהפרשה נחשפה אך מדגיש כי מדובר פה רק בקצה קצהו של קרחון, "יאמר לזכותה של אותה פרופסורית בכירה באוניברסיטת ת"א שחשפה את המציאות המרה, היא בהחלט אישה אמיצה מאוד ואני מצדיע לה. אותה מרצה חשפה בעצם שיש סטודנטים רבים שממקמים את עצמם מעט ימינה בדעותיהם הפוליטיות שעוברים מסכת של השפלות והפחדות באוניברסיטה וזה כולל מרצים שמטילים עליהם טרור, מנסים למנוע מהם חופש אקדמי, מעין משטרת מחשבות, אנחנו יודעים גם על מרצים שבגלל השקפת עולם ימנית לא מקודמים".

לדבריו לא ייתכן שמוסדות שמתוקצבים על ידי המדינה יטילו מורא על אנשים בעל השקפת עולם ציונית, "מדובר פה בניצול ציני חמור של פרופסורים שמפעילים טרור, זו אוירה כללית, שנועדה להפחיד אנשים עם דעה שונה, התופעה הזאת ידועה לנו והיא קיימת כמעט בכל האוניברסיטאות, קיבלנו עשרות מיילים מסטודנטים על דברים נוראים שהם עוברים, אני מקווה שוועדת החינוך שכבר קבעה ישיבה בנושא תלחם בתופעה. חייבים לעצור את המצב הזה שגופים שמתוקצבים על ידי המדינה הופכים להיות כר גידול להסתה נגד מדינת ישראל".

הוא מציין כי ידוע לו על אנשי אקדמיה שמאלנים שקיבלו קביעות בגלל שהיו שייכים לאג'נדה מסוימת, "פרופסורים אנטי ישראלים מקבלים מעמד של פרופסור מן המניין, אין באמת חופש אקדמי כיום, אף פעם לא היה, אבל אני מקווה שהשינוי בוא יבוא, כי בסופו של דבר אי אפשר לעצור את הדמוקרטיה ויהיה קץ וסוף למשטרת המחשבות במדינת ישראל".