תושב חרשה שבגוש דולב טלמונים, אלעד מאיר, נחטף על ידי השב"כ לחקירה והואשם באחריות להפרות סדר בגוש דולב טלמונים.

בראיון לערוץ 7 סיפר מאיר, "ביום ראשון י"ד בחשוון בשעה 7:05 נסעתי מהבית שלי לכיוון בת ים לבית הספר שבו אני מלמד. במחסום של קרית ספר עצר אותנו אדם לבוש אזרחי וביקש תעודות זהות מכולם. הנהג שאל אותו מיהו הוא ענה לו שהוא שוטר, הציג תעודה, הצגנו לו תעודות זהות, והוא ביקש מני להתלוות אליו".

"התלוויתי אליהם, המידע המודיעיני שלו היה מדויק הם ידעו בדיוק איפה אני נמצא, זה לא היה רכב שאני רגיל לנסוע בו. משם לקחו אותי לתחנת שער בנימין, בדרך השוטר אמר לי שאני מעוכב לחקירה בחשד להפרות סדר. כמובן שלא ידעתי על מה מדובר כיוון שלא הייתי מעורב בשום הפרות סדר ולא עברתי על החוק בשום צורה", מדגיש מאיר.

אלעד מאיר מספר על חקירת איש השב"כ: "הגענו לשער בנימין חיכינו כחצי שעה עד שעה ואז התייצב מולי אדם שהזדהה בשם רון. ואמר שהוא מהשב"כ. שאל אם אני מכיר אותו ואמר שהוא מכיר אותי ולא מהיום והתחיל לומר עלי פרטים. באותו רגע אדם מרגיש שהוא כמו ערום. מאיפה מסתכלים בכל רגע. בהתחלה דיברתי איתו ואחר כך שתקתי. כשהוא התחיל לשאול אם אני מכיר הפגנות מחאות אמרתי לו שאני מכיר מחאות חוקיות. האשים אותי בכך שאני אחראי לכל מה שקורה באזור גוש דולב טלמונים שהיה שקט בשנה האחרונה. כשהתחלתי לשתוק הוא קצת יצא מדעתו והתחיל להזהיר אותי בצורה חמורה שהוא רואה בי את האשם והאחראי לכל מה שקורה בגוש דולב טלמונים, ואם זה לא ייפסק אז יש להם דרכים לפעול. הוא הזכיר לי שבעבר הייתי מורחק והם יכולים לחזור על זה, הוא אמר שזה מהלך דרקוני - אך אם נצטרך נשתמש בו. 'יש לנו גם דרכים מעל השולחן ויש לנו גם דרכים מתחת לשולחן לטפל בך. מעכשיו כל דבר שקורה בגוש דולב טלמונים אני בא אליך ומאשים אותך', אמר החוקר. כמובן שאין לזה שום יסוד משפטי ושזה לא עומד בשום בית משפט".

אלעד מאיר מבהיר מהם למעשה האירועים שהובילו לחקירה, "ביום שליש ט 'בחשוון המנהל האזרחי בא לקחת קראוון מהישוב זית רענן, זאת לאחר שהיו הסכמים מול הצבא, בהם סוכם שהיישוב יזיז את הקראוונים, למרות התנגדות התושבים, כדי להחזיר אותם לקו הכחול של גבולות הישוב. המנהל האזרחי אמר שהוא לא מכיר בהסכמים הללו. למרות ההסכמים ניסו לבוא כמו גנבים לקחת את הקראוונים, זה לא הסתדר להם כי מישהו ראה אותם, הגיעו אנשים, והיו שם עימותים קשים לדבריהם. אני לא הייתי שם הייתי בבת ים. היו שם רעולי פנים שזרקו אבנים, מישהו ניקב צמיגים של משאית, והשחיתו כלי רכב של פלסטינים כתגובה למעשה הנפשע של לקיחת קראוון בלי סיבה. על הפרות הסדר האלה הם לא עברו בשתיקה - מפה השב"כ נכנס לתמונה".

לשאלה מדוע נחטף ולא הוזמן באופן מסודר לחקירה עונה מאיר, "זו שאלת השאלות, גם אנחנו שאלנו, גם מנהל המוסד שבו שאני עובד שאל מה פתאום, אם רוצים אדם לחקירה למה לא יכולים להזמין אותו כמו שצריך לחקירה. כמובן שלכל חקירה הייתי בא, הייתי עונה להם בפשטות שבאותו יום הייתי בבת ים ולא הייתי באזור בכלל. אנחנו ממשיכים לשאול את השאלות האלו למה היחס ליהודים הוא כזה". מאיר מציין כי החוקר אמר לו במהלך החקירה שאם הוא יצטרך הוא יטרטר אותו בעוד הרבה בקרים.

אלעד מאיר מספר כי אחרי החקירה עם איש השב"כ, חקר אותו חוקר משטרה ואמר לו כי הוא מואשם בזריקת אבנים לעבר כוחות הביטחון, מואשם בניקוב צמיגי גלגלי המשאית ובהשחתת המכוניות, "אמרתי לו יש לך את כל המודיעין עליי, אתה ידעת לשלוף אותי במודיעין מדויק מטרמפ, אבל אתה לא יכול דעת איפה הייתי באותו יום? הוא לא ענה לשאלה הזו. בהמשך שאל אותי החוקר מה הדעות הפוליטיות שלי, אם אני ימני או שמאלני, אם אני מחשיב את עצמי קיצוני, איך אני מגדיר את עצמי, אמרתי לו שאין לו שום זכות לשאול את השאלות האלו, הדעות שלי הן דבר אישי ואני אשמור אותן לעצמי".

מאיר מזכיר בהקשר זה את הפרות הסדר בנעלין, "בכל יום שישי יש הפגנות בנעלין, השב"כ והמשטרה יודעים בדיוק מאיפה יוצאים אנשי השמאל שבאים להפגין שם. זורקים אבנים ומסכנים את חייהם של אנשי כוחות הביטחון בכל יום שישי. הם נמנעים מלטפל בהם, יש מגמות ברורות בצבא ומגמות ברורות בשלטון בישראל. מישהו במערכת עדיין לא הבין שנבחרה ממשלה ימנית. אולי הממשלה בעצמה עדיין לא הבינה את זה. העם בישראל בחר ממשלה אחרת ורוצה לראות שלטון אחר, לצערנו, זרועות השלטון עדיין פוגעות במתיישבים ביהודה ושומרון בצורה לא מידתית לעומת אנשי השמאל".

לסיום אמר, "אנו מבינים שאנו בשליחות, בשליחות של בנין ארץ ישראל ותקומת ישראל, אנו מבינים שאנו בדור של גאולה גדולה, אנו מבינים שאנו צריכים כנראה לספוג עוד הרבה דברים ויש עוד הרבה קשיים לעבור. אם אלו הדברים הקשים - אז בעזרת ה' אנו נעבור אותם, נמשיך לבנות את ארץ ישראל ונעשה את זה בגאון בלי שום מורא ובלי שום פחד. עם כל התחושות הקשות שלצערנו הרב השלטון מתנכל לתושבי ארץ ישראל".

תושב חרשה קיבל צו הרחקה משטחי יו"ש

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו