ברק: מגנה סרבנות שמפגינים חיילים

שר הביטחון ברק נפגש עם תלמידים בבאר שבע וגינה את "אותה סרבנות שמפגינים לאחרונה חיילים בפינוי מאחז זה או אחר".

תגיות: גדוד נחשון
משה פריאל , ל' בחשון תש"ע

נפגש. ברק
נפגש. ברק
צילום: פלאש 90

"אני מגנה את התופעה של אותה סרבנות שמפגינים לאחרונה חיילים בפינוי מאחז זה או אחר. לא ניתן לתופעה זו להתפשט, ידענו לשמור כל השנים על צה"ל שיהיה מחוץ לוויכוח הפוליטי" כך אמר שר הבטחון אהוד ברק, במפגש עם תלמידי בית הספר הטכני של חיל האויר בבאר שבע.

בתשובה לשאלת אחד התלמידים, כיצד יגיב צה"ל במידה והפלסטינאים יכריזו על מדינה פלסטינאית השיב ברק, "אני לא יודע אם הם יכריזו או לא יכריזו".

"מי שמחליט לפעול באופן חד צדדי מסכן את ההזדמנות לשיתוף פעולה. יש לנו שכנים מסובכים וסביבה קשה", הוסיף ברק במענה לשאלתו של התלמיד.

שניים מחיילי גדוד נחשון שהניפו אתמול (שני) שלט על גג בסיס צבאי באדוריים בדרום הר חברון עליו נכתב "גם נחשון לא מגרשים יהודים" בעקבות הריסת מבנים בישוב נגוהות, נשפטו אתמול ע"י מפקד חטיבת כפיר, אל"מ אורן אבמן, באשמת סירוב פקודה והתנהגות מבישה. השניים נידונו לשלושים ימי מחבוש, הדחה מתפקידי פיקוד ולחימה והורדה בדרגה.

ארבעה חיילים נוספים שהיו מעורבים בהנפת השלט, נשפטו הבוקר (שלישי) על ידי מפקד גדוד נחשון וקיבלו עונשים שונים. שניים מהם נשפטו לעונשים של 14 ו-20 ימי מעצר בפועל והשניים האחרים נשפטו ל- 28 ימי ריתוק בבסיס.