יוגב: שרון, אולמרט ומופז הובילו למחאת הסירוב

אל"מ יוגב על מחאת הסירוב: "על כל ההחלטות האלה אחראים, שרון, אולמרט ומופז הם אלה שהכניסו את צה"ל למצב הזה, הם גרמו לקרע".

בני טוקר , א' בכסלו תש"ע

הנפת שלט  המחאה
הנפת שלט המחאה
פלאש 90

הפולמוס הציבורי אודות חיילי צה"ל שמצהירים כי הם מסרבים לפנות יהודים מבתיהם התעורר מחדש. זאת בעקבות המחאה של חיילים מגדוד נחשון שהניפו כרזה שקובעת, כי גם הם לא ייטלו חלק במשימה של פינוי יישובים.

אל"מ במילואים מוטי יוגב, סגן ראש המועצה האזורית מטה בנימין, אומר בראיון לערוץ 7 כי סירוב פקודה הוא דבר אסור אבל חייבים להבין למה זה קורה, "נכון שאסור שתהיה סרבנות והחיילים ברגע שהם עולים על מדים צריכים לעזוב את דעותיהם הפוליטיות אבל מצד שני צריכים כמו בכל תחקיר צבאי להבין למה זה קורה. התחקיר הצבאי לימד אותנו שצריך לשאול ,למה, כדי להעמיק. הסיבה השורשית לתופעה היא שיש פה ממשלות שמקבלות החלטות באורח לא דמוקרטי, כך היה בהסכם אוסלו וכך גם היה בגרוש מגוש קטיף, הם גרמו לכך שצה"ל ישתתף בפעולות של פשע לאומי, גרוש יהודים מבתיהם והרס בתים".

הוא מאשים את הקברניטים שהביאו לקרע בעם ובצבא, "על כל ההחלטות האלה אחראים, שרון, אולמרט ומופז הם אלה שהכניסו את צה"ל למצב הזה, הם גרמו לקרע. לא הצבא ולא המשטרה צריכים לעסוק בפינוי יהודים ואסור לקבל הכרעות כאלה על חודו של קול. צריכים להמשיך ולחזק את הקשר היהודי לארץ ישראל ולשמחתי הרמטכ"ל הנוכחי מנסה להמעיט את המעורבות של צה"ל במשימות כאלה, וכך גם רוב המפקדים בצבא שמבינים את המעשים הקשים שנעשו בהתנתקות ובעמונה. הם מבינים שצריכים לשמור את הצבא ליום פקודה להלחם באויב, הם מבינים שצריך להימנע מהפעלת הצבא למשימות שיטור כאלה ואחרות".

יוגב סבור כי אין שום הצדקה לפנות ישובים, "החלטה כזאת לא צריכה להיות, זהו קוד אלוקי שאסור להפר, כל היישובים שמפונים הופכים להיות חממות של טרור. ראינו מה קרה ליישובי גוש קטיף, ובוודאי שכשמדובר חלילה בפינוי יהודה ושומרון זה יביא לעוד שנות דמים רבות. חייבים להבהיר שצה"ל לא יהיה כלי לגרוש יהודים מבתיהם".

לטענתו, חייבים גם לקחת מידי שר הביטחון ברק את האחריות להחליט על גורלם של יישובים, "יהודה ושומרון מנוהלים כיום בצורה דיקטטורית על ידי שר הביטחון ואלוף הפיקוד. ברק הוא הדן יחידי בעניין יהודה ושומרון. צריך להקים וועדת שרים בשיתוף פעולה רחב שהם יחליטו ולא שר הביטחון לבדו, לא ייתכן שעל כל מבנה יצטרכו שש חתימות של שר הביטחון".