שכונת גילה. מבט מבית לחם
שכונת גילה. מבט מבית לחםפלאש 90

במנהלת שכונת גילה קיבלו בתדהמה את הידיעות על דרישה אמריקאית להקפיא את הבנייה בשכונת גילה.

יו"ר המנהל הקהילתי בשכונת גילה, משה בן שושן, אומר בראיון לערוץ 7 כי הוא חושב שמדובר בחציית קו אדום, "אני אגיד לך את האמת, כשקראתי את הידיעה הזאת הייתי בהלם, לא יכולתי להאמין שהאמריקאים אמרו לנו לא לבנות בגילה. גילה זו שכונה ותיקה ממש כמו כול שכונה בערי בישראל, למעלה משלושים וחמישה אלף תושבים. רק אתמול בערב קיימנו מרחב פתוח, ערב שבו התושבים מביעים את דעתם, כולם דיברו על כך שצריך לראות את גילה מתרחבת".

לדבריו הבנייה בגילה היא כורח המציאות, "גילה היא חלק מירושלים, ויש היום מחסור חמור בדיור בעיר הבירה, זוגות צעירים רבים עוזבים לשפלה והרחבת שכונת גילה היא הכרח. הרבה תכניות שמדברות על הרחבת השכונה ובניית יחידות דיור נוספות עברו כבר, ולמרות שבעבר היו התנגדויות להרחבה, כדי לא לקלקל את היופי של השכונה, כיום אין ברירה".

בן שושן מספר על יחסים מצוינים שיש לתושבי גילה עם תושבי שכונת בית ג'אלה, "אפילו כשירו עלינו מבית ג'אלה היו לנו יחסים מצוינים עם התושבים. אני מקווה ששכונת גילה לא תעלה שוב לכותרות אלא אם זה יהיה בנסיבות חיוביות, שכונת גילה זו עיר בישראל לכל דבר".

הוא מזהיר כי אם הבנייה בשכונת גילה תוקפא התושבים יצאו למאבק, "כל תושב בשכונה הוא נציג ושגריר של השכונה, ואנחנו יכולים להביע את דעתנו. הפורום שהתכנס אתמול מתמודד לצערנו עם כל מיני גזירות, ואני מקווה שלא נגיע לזה. צריכים לחזק את ראש הממשלה נתניהו, וכיון שאני  מכיר את ראש הממשלה גם באופן אישי אני מאמין שבקטע הזה לא יהיו פשרות. אבל אני לא תמים ואני יודע שלצערי כשיש ירית פתיחה זה עלול להימשך, לכן לדעתי כל דיבור על שכונת גילה מחייב אמירה ברורה וחדה".

לטענתו לסף הדרישות כלפי ישראל אין גבול, "אני לא מתפלא שהיום מדברים על גילה, כשנותנים כוח לעולם הערבי אז לא פלא שכל יום אנחנו נדרשים לעוד ועוד. אם נצטרך אז נביע את דעתנו, שכונת גילה יש בה רוב ימני בצורה חדה וברורה, ולא נהסס להביע את דעתנו. משום מה שכונת גילה עולה מדי פעם לכותרות בגלל שהיה בזמנו ירי עלינו מבית ג'אלה, אבל מבחינתנו גילה היא ירושלים לכל דבר והבנייה צריכה להימשך".