כוכב יעקב - כרוז תמיכה במוחה מנחשון

בישוב כוכב יעקב הופץ כרוז תמיכה בבן הישוב, אחד המוחים מ'נחשון' וחבריו. אנו "שולחים לו ולחבריו את תמיכתנו ורואים בו סמל", נכתב.

שמעון כהן - ערוץ 7 , א' בכסלו תש"ע

בישוב כוכב יעקב, בו מתגורר אחד החיילי שהניפו את שלט מחאת הסירוב של 'נחשון', הופצה אמש הודעת תמיכה בחייל ובחבריו. בהודעה נכתב:

"צה"ל הוקם על מנת להגן על עם ישראל בארץ ישראל, לפיכך אנו מתנגדים בתוקף לשימוש פוליטי מושחת בצה"ל לצורך גרוש יהודים מבתיהם.

אנו מחזקים את ידי החיילים הנאמנים שהניפו את השלט "גם נחשון לא מגרשים" לאחר הגרוש בישוב נגוהות השבוע. גאים בכך שאחד החיילים הוא צוריאל מיישובינו, ושולחים לו ולחבריו את תמיכתנו ורואים בו סמל, דוגמה, ומופת, לשאר החיילים המשרתים בצה"ל.

יהי רצון שמעשה זה יבטיח במערכת הצבאית, להימנע מנתינת פקודות בלתי חוקיות בעליל אלה. גאים אנו בצוריאל על כך שמסר את נפשו וניכנס ל20 יום בכלא, בעקבות מחאתו על גרוש יהודים ע"י חבריו".

כאן המקום להזכיר את דבריו אתמול בערוץ 7 של אל"מ מוטי יוגב, סגן ראש המועצה האזורית מטה בנימין. יוגב קבע כי אמנם "נכון שאסור שתהיה סרבנות והחיילים ברגע שהם עולים על מדים צריכים לעזוב את דעותיהם הפוליטיות אבל מצד שני צריכים כמו בכל תחקיר צבאי להבין למה זה קורה. התחקיר הצבאי לימד אותנו שצריך לשאול למה כדי להעמיק. הסיבה השורשית לתופעה היא שיש פה ממשלות שמקבלות החלטות באורח לא דמוקרטי, כך היה בהסכם אוסלו וכך גם היה בגרוש מגוש קטיף, הם גרמו לכך שצה"ל ישתתף בפעולות של פשע לאומי, גרוש יהודים מבתיהם והרס בתים".

יוגב האשים את הקברניטים שהביאו לקרע בעם ובצבא, "על כל ההחלטות האלה אחראים, שרון, אולמרט ומופז הם אלה שהכניסו את צה"ל למצב הזה, הם גרמו לקרע. לא הצבא ולא המשטרה צריכים לעסוק בפינוי יהודים ואסור לקבל הכרעות כאלה על חודו של קול. צריכים להמשיך ולחזק את הקשר היהודי לארץ ישראל".