כבאי שפגע באופנוען מואשם בגרימת מוות ברשלנות

ראש צוות כיבוי שנהג בפראות בכבאית וחצה צומת באור אדום, מואשם שגרם למותו של אופנוען שאיבד שליטה כתוצאה מכך ונהרג.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ט' בכסלו תש"ע

כבאית. אילוסטרציה
כבאית. אילוסטרציה
פלאש 90

הפרקליטות הגישה לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד אדוארד קריבושייב, ראש צוות כיבוי מתחנת רמת גן, בגין גרימת מותו ברשלנות של רוכב אופנוע, בחודש אוגוסט השנה.

על פי כתב האישום, נהג קריבושייב בכבאית כשהוא בדרכו לכיבוי שריפה, והתקרב אל הצומת המרומזרת רח' הירדן ורח' בן אליעזר, כשהוא מפעיל סירנה ואורות מהבהבים.

באותה עת דלק ברמזור אור אדום, אולם למרות זאת חצה קריבושייב את הצומת בנתיב השמאלי, תוך שהוא איננו נוקט בצעדי הזהירות המתחייבים מחציית צומת בניגוד לחוק.

במקביל הגיע לצומת רוכב אופנוע, אשר ביקש לחצות את הצומת באור ירוק, ורק ברגע האחרון הבחין בכבאית אשר נכנסה לתוך הצומת. רוכב האופנוע ניסה למנוע את התאונה והיטה את האופנוע, אולם הטיית האופנוע גרמה להחלקתו והוא הועף למרחק גדול. לרוכב האופנוע נגרמו פגיעות קשות והוא מת במקום.

בכתב האישום נטען, כי "הנאשם נהג בחוסר מיומנות ובחוסר מקצועיות מבלי ששת ליבו אל  הדרך והנעשה בה לרבות לא הבחין באור אדום אשר דלק ברמזור בכיוון נסיעתו ומבלי שנקט באמצעים לאפשר לרכבים אחרים הנוסעים בצומת באור ירוק לנסוע בביטחה. נהג בחוסר זהירות ולא שם ליבו לצבע הרמזור בכיוון נסיעתו וכך גם ולא נהג במשנה זהירות המתבקשת מנהיגתו בניגוד לכללי התנועה בדרכו לאירוע השריפה".

עוד נקבע, כי "הנאשם לא ציית לרמזור אדום, לא נתן זכות קדימה למנוח, נכנס לצומת במהירות שאינה מתאימה לתנאי הדרך מנתיב המיועד לפניה שמאלה וזאת  תוך התעלמות מכך שכלי רכב משמאלו כבר החלו בנסיעה אל תוך הצומת ומבלי שווידא כי הצומת פנויה באופן שיוכל להשלים את החצייה. לא בלם בלימת חירום, לא ביצע תמרון התחמקות או כל פעולה אשר תמנע את חסימת מסלולו של המנוח והתאונה שנגרמה בעקבות כך".