תחת הכותרת 'מושחתים נמאסתם' מתקיימת בימים אלה בתל אביב תערוכה המרכזת את הפרסומים והמסמכים שהובילו לחשיפתו של פרשיות שחיתות שונות שהעסיקו את הציבוריות הישראלית.

מאחורי התערוכה עומדת תנועת 'אומ"ץ'. מנהלת התערוכה, אראלה גולן סיפרה ביומן ערוץ 7 על התערוכה שצפויה לנדוד ברחבי הארץ מיד עם סגירתה בתל אביב.

"התערוכה כוללת מכתבים, תשובות של מבקר המדינה, ופרסומים סביב הפרשות", אומרת גולן המדגישה שמדובר בתערוכה שבנויה באופן המקל על המבקר להיחשף לנתונים. זאת כאשר פאנלים ענקיים מחלקים את התערוכה ל11 כותרות משנה בנושאים שונים – ראשי עיריות, חברי כנסת, רשות מחוקקת מקרטעת ועוד, כאשר פאנל שלם מוקדש לאהוד אולמרט ראש הממשלה לשעבר. על כל אחד מהפאנלים מודפסים קטעי עיתונות, מכתבים, החלטות של בית המשפט ופעילויות שונות הנוגעות לאירועים השונים.

לבד מחלק קודר זה של התערוכה מוקדש המשכה של התערוכה למה שמוגדר בפיה של גולן כחלק האופטימי יותר והוא חלק המאבק בתופעת השחיתות. בחלק זה מתוארות פעילויות שונות, מכתבים אנונימיים שהובילו לחשיפות השונות ועוד.

גולן מוסיפה ומציינת כי לא כל הפרשיות הנחשפות לעין המבקר פורסמו בתקשורת וחלקן מתבסס על מסמכים ובדיקות ארוכות חקר שנעשו על ידי אנשי אומ"ץ והתבררו כנכונות. להערכתה לא צפויה תביעת לשון הרע בעקבות אחת החשיפות שכן הדברים נבדקו והתבררו מעל לכל ספק.

כאמור, לאחר סגירת התערוכה בתל אביב היא צפויה לנדוד לרעננה, חיפה ונקודות נוספות ברחבי הארץ. האם היא תוצג בחו"ל? גולן מציינת שלפי שעה גילו אנשי הועדה המיוחדת של האו"ם לביעור נגד השחיתות התעניינות. להערכתה גם הצגת הנתונים בעולם לא תביא להכפשתה של ישראל בעולם שכן לצד עצם קיום השחיתות מוצג המאבק בשחיתות ובכך יש נקודות אור לא מעטות.