גלעד שליט
גלעד שליט

רבה של תקוע, הרב מנחם פרומן, מביע בראיון לערוץ 7 חשש כבד כי המאבק נגד הקפאת הבנייה עלול להיות על חשבון המאבק כנגד העסקה לשחרור המחבלים, "במשך שנתיים אני מביע חרדה גדולה מהעסקה הנוראה להחלפת גלעד שליט בתמורה לשחרור מאות רוצחים, השקעתי המון שעות וגם כתבתי מאמרים, ובהם אני קורא לנוער שלנו למרוד נגד ההנהגה שלנו, וליצור תנועה שתבוא מלמטה שתתנגד לעסקת גלעד שליט".

הרב פרומן מצר על כך שגם ההנהגה של הימין הפקירה את המאבק נגד העסקה, "גם ח"כים של הבית היהודי וישראל ביתנו יצאו בהכרזות חריפות נגד העסקה, אבל הם לא עושים די, צריך לבוא ולהסביר איזה נזק העסקה הזאת עלולה להסב לישראל. אפשר להחתים המוני חיילים שיבואו ויאמרו:לא בשביל זה נלחמנו בעופרת יצוקה כדי שעכשיו ישחררו את ברגותי".

לדבריו, אפשר להעריך את ראש הממשלה הקודם שידע לשרטט קווים אדומים, "אני מכיר היטב את אנשי החמאס, ואני מבין מה המשמעות של החלטה כזאת, הרי ישחררו פה את גדולי הרוצחים. זו הייתה גם המתכונת בזמנו של ראש הממשלה הקודם אהוד אולמרט, שאני אומר לשבחו שהוא לא ביצע את העסקה, העביר את אותה מתכונת לראש הממשלה הנוכחי, ואין לי ספק שעסקה כזאת תביא לניצחון גדול של החאמס ולחיזוק מעמדו בקרב הרחוב הערבי".

הרב פרומן חושש מהשתלטות החמאס ביהודה ושומרון בעקבות ביצוע העסקה, "הרי הסלוגן של החמאס היה עד היום, "מה שלא עשו שלושים שנה של משא ומתן השגנו בשלוש שנים של אלימות", הם מינפו לעצמם את ההתנתקות מגוש קטיף, עסקת שחרור המחבלים בתמורה לשליט תתרום לחיזוק מעמד החמאס ברחוב הפלסטיני  וההשלכות יהיו חמורות מאוד. היום איראן קוראת להשמדת ישראל והחמאס הולך בכיוון הזה, ניצחון של החמאס בעסקה לשחרור המחבלים יהווה ניצחון לאג'נדה של איראן. לניצחון הזה יש השלכה לא רק על מה שיקרה עם הפלשתינים, אלא גם על תורכיה ואיראן, האסכולה האיראנית תקבל אישור בעקבות העסקה הזאת".

הרב פרומן חושש כי דווקא בימים אלה עלולה עסקת שליט לצאת אל הפועל, "ביטלתי המון שעות של תורה, כי אני מפחד שבגלל הגזירה של הקפאת הבנייה - שגם נגדה הלב כואב והדם עולה לראש וצריך להלחם בכך בתוקף - אבל בגלל שתשומת הלב מופנית לגזירה החדשה, תאושר עסקת שליט בשקט בשקט, כי הציבור שלנו יהיה עסוק מדי בדברים אחרים. חשוב לבוא ולומר שכשהקמנו את מדינת ישראל, דגלנו בעזיבת הפרטיות למען הכלליות. אם עסקת שליט תאושר זה יהיה ניצחון הפרטיות. כפי שקרה לפני כמה שנים בפיגוע במחנה גיבור שבו נהרגו שישה מחיילנו. הש"ג שברח מהעמדה כדי להציל את עצמו, בחר להעדיף את טובתו האישית ואמו אף התגאתה בכך. כיום מה שנועם שליט בעצם אומר זה שהכתפיים של בנו חשובות יותר מאחרים, ולכן אפשר לשחרר מאות רוצחים בתמורה לבנו, עזיבת הכלליות לטובת הפרטיות".