"לא יעמוד במבחן משפטי". אהרונוביץ'
"לא יעמוד במבחן משפטי". אהרונוביץ'פלאש 90

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', השיב היום מעל בימת הכנסת להצעת החוק של חבר הכנסת אריה אלדד בה ביקש לקבוע כי כל עוד מחזיק ארגון טרור אזרח ישראלי חטוף ברשותו ומונע ביקורים של נציגי ממשלת ישראל או של נציג ארגון הומניטרי, יוכל השר לביטחון הפנים לשלול את זכותם של חברי אותו ארגון הכלואים בישראל לקבל ביקורים, לרבות ביקור עורך דין.

השר אהרונוביץ' אומר כי "סוגיה זו נדונה בעבר ולפי גורמים משפטיים יהיה קשה לאסור ביקורים בצורה גורפת, מבלי שקיים מידע פרטני כי הביקורים מנוצלים בכדי להעביר הנחיות לפעילות טרוריסטית. צעד כזה לא יעמוד במבחן הסבירות המשפטי מכיוון שעל פניו הינו נוגד את חובותיה של מדינת ישראל לפי המשפט הבינלאומי".

עוד ציין כי "לאחרונה עלתה סוגיה זו מחדש במסגרת עבודת הצוות בראשות נציב שב"ס שהוקם על פי החלטת ממשלה במסגרתה הומלץ כי יצומצמו ביקורי משפחות וביקורי עורכי דין של אסירים שפוטים, זאת תוך הקפדה מלאה על עמידה בהוראות הדין".

השר הוסיף וציין כי "בימים האחרונים הופץ מטעם המשרד לביטחון הפנים תזכיר חוק אשר מקנה לבית המשפט ולנציב שירות בתי הסוהר אפשרות למניעת מפגש בין אסיר לעורך-דין במידה וקיים חשש כי המפגש מנוצל לצורך תכנון עבירות ופגיעה בביטחון המדינה".

"לאור האמור, על-אף שהתכלית המוצעת בהצעת החוק הינה ראויה, הרי שאני קורא לחברי הכנסת להתנגד להצעת החוק שהינה כוללנית, גורפת ובלתי מידתית", סיכם אהרונוביץ'.

בתגובה לדבריו אלה של השר אהרונוביץ' פנה חבר הכנסת אלדד אל ראש הממשלה שנכח במליאת הכנסת והטיח בו שלשווא התעמר ביערות הגשם שנכרתו להדפסת ספריו בהם ביקש נתניהו ללמד את העולם כיצד להיאבק בטרו, אך כשהגיע למבחן המעשה נכשל ונכנע לתכתיבי הטרור. "נתניהו ידע לכתוב ספרים יפים על מלחמה בטרור הוכיח שהוא מומחה בתיאוריה אבל נכשל בטסט. ממשלת ישראל חשפה היום את כניעתה המלאה לטרור הערבי, היא התנגדה אפילו לצעד סמלי שבא להפעיל לחץ על כל ארגון טרור שחטף ישראלי ולא מאפשר ביקורים אצלו", אומר אלדד.

ממשיך אלדד ומטיח בממשלה האשמות: "הממשלה הכשילה היום הצעת חוק שהיתה אמורה למנוע ביקורי משפחות אסירי חמאס בכלא כל עוד לא מאפשרים ביקורי נציגי הצלב האדום אצל גלעד שליט. הממשלה שמוכנה לשחרר אלף רוצחים תמורת חטוף ישראלי - לא מוכנה אפילו לנסות ולהשתמש באמצעים אחרים כדי ללחוץ על החמאס. מי שמאמין להצהרות הנבובות  כי "עכשיו נשחרר אבל מעתה ואילך יהיו כללים ברורים" יודע היום כי הממשלה ויתרה למעשה על מלחמה בטרור ובחרה בדרך הכניעה".