לא תורם. ארדן
לא תורם. ארדןפלאש 90

שר הפנים אלי ישי והשר לאיכות הסביבה גלעד ארדן הודיעו שלא ייעתרו לבקשתו של שר הביטחון להעביר לסמכות משרדו פקחים ממשרדיהם לטובת יישום צווי הגבלת הבניה היהודית ביהודה ושומרון.

השר ארדן הבהיר כי מאחורי החלטתו שלא להיעתר לבקשת שר הביטחון עומד חוסר בפקחים במשרדו ולכן לא יוכל לתרום למשרד הביטחון עובדים שחסרים גם במשרדו שלו.

לעומת השניים אמר שר החקלאות שלום שמחון, כי ייעתר לבקשת ברק ויגייס למשימת אכיפת יישום הצווים פקחים ממשרדו.

חבר הכנסת אופיר פינס הביע זעם על החלטת השר ישי שלא להעביר פקחים ממשרדו. את זעמו מיקד דווקא בשר ישי ולא בשר ארדן כיוון שלהבדיל מהודעת השר להגנת הסביבה שאין לו קשר ישיר לנושא, הודעת ישי נוגעת לפקחים אשר פועלים היום בנושא ואשר כעת נאסר עליהם לפעול.

פינס אמר כי דברי ישי אינם חוקיים: "אני קורא לראש הממשלה לדאוג כי החלטות הממשלה יבוצעו, וליועמ"ש לממשלה לוודא כי משרד הפנים מבצע את תפקידיו. הודעתו של ישי שקופה, ומניעיה פוליטיים לחלוטין. אי אפשר להצביע בעד בשביעייה, להיעדר מהקבינט ואז לנסות למסמס ולהכשיל את החלטות הממשלה".

פינס התייחס לטענותיו של ישי ואמר: "למשרד הפנים יש אחריות על ביצוע מדיניות הממשלה בתחום התכנון והבנייה בלעדית בתחומי הקו הירוק והוא שותף פעיל ומלא למשרד הביטחון בביצוען ביהודה ושומרון. נציגי המשרד יושבים דרך קבע במנהל האזרחי ונושאים באחריות, ואין לישי זכות להחליט אילו החלטות ממשלה הוא מבצע ואילו לא".