"רביבים" - הטור הכי פופולארי

מסקר שערך מנכ"ל "מאגר מוחות" עולה כי המדור 'רביבים' של הרב אליעזר מלמד הוא הנקרא ביותר בציבור הדתי כ-270,000.

בני משה , י"ט בכסלו תש"ע

מדור "רביבים" בעיתון "בשבע" של רב הישוב ברכה וראש ישיבת ההסדר במקום, הרב אליעזר מלמד, ממשיך לטפס עם מספר הקוראים הגדול ביותר.

על פי בדיקתו של פרופ' יצחק כ"ץ מנכ"ל מכון המחקר מאגר מוחות, המסתמך על סקר שלו ועל סקר TGI, כ- 36% מכלל הציבור הדתי לאומי קוראים כמעט כל שבוע את מאמרו של הרב בעיתון "בשבע". כלומר, כ-270,000 קוראים, מהם כ-  205,000 כל שבוע, ועוד כ-65,000  לעיתים קרובות.

אומדן זה נעשה על ידי שקלול של שני סקרים, האחד של פרופ' כ"ץ מ'מאגר מוחות' והשני סקר TGI. כאשר לפי הסקר של פרופ' כ"ץ אומדן הקוראים גבוה יותר מזה של TGI.

יש לציין שעל פי הסקר של פרופ' כ"ץ, המתמקד בציבור הדתי לאומי, 'רביבים' הוא המדור הפופולארי ביותר בעיתון "בשבע". כ- 60% מקוראי העיתון קוראים את 'רביבים' בכל שבוע, ועוד כ- 19% קוראים אותו לעיתים קרובות. עובדה זו מתייחדת בכך שלמרות שזהו מאמר הגותי, הוא הנקרא ביותר מכל הטורים והכתבות בעיתון 'בשבע'.

עובדה חשובה נוספת, על פי סקר TGI, עיתון 'בשבע' מעת צאתו לאור לפני כשבע שנים, הוא העיתון הנקרא ביותר בקרב הציבור הדתי והחרדי. הרי ש'רביבים' הוא הנקרא ביותר בציבור הדתי לאומי.

על פי הסקר של פרופ' כ"ץ, המדור זוכה לשעורי שביעות רצון גבוהים במיוחד בקרב קוראיו -  ציון ממוצע של 82%, אצל נשים הציון 83% ואצל גברים 81%. בדומה, אין כמעט הבדל בין צעירים למבוגרים.

האומדן של כ- 270,000 קוראים מהווה הערכה זהירה, שכן, לפי הסקר של פרופ' כ"ץ המתמקד כאמור בציבור הדתי לאומי, אחוז הקוראים גבוה יותר, ולמעשה כ- 345,000 קוראים בציבור זה לבדו. בנוסף, עפ"י סקרי TGI יש לעיתון 'בשבע' כשלושים אלף קוראים חילוניים נוספים וכארבעים אלף קוראים חרדים נוספים, שלא נכללו בסקר אודות קריאת העיתון 'בשבע'.

כאן המקום לציין כי הרב אליעזר מלמד כמעט ואינו מתראיין לכלי התקשורת, ועל כן נאלצו העיתונאים להביא את דבריו ופסיקותיו לגבי הפקודות הבלתי חוקיות של צה"ל מתוך הספר "רביבים".