האלוף אבי מזרחי
האלוף אבי מזרחי

אלוף פיקוד המרכז, אבי מזרחי, תקף בחריפות את הרב אליעזר מלמד, ראש ישיבת ברכה בשומרון במהלך שיחה עם תלמידי המכינה הקדם צבאית בעלי בשבוע שעבר, כך נודע לערוץ 7.

תלמידים שנכחו בשיחה סיפרו כי האלוף שוחח עם התלמידים על המוטיבציה לשרת בצה"ל והעלה את פרשיית הנפת שלטי המחאה של חיילים מחטיבת כפיר.

האלוף אמר לתלמידים כי נפגע אישית מהדברים שכתב הרב מלמד בספרו רביבים עליו ועל הקצונה הבכירה בצה"ל כי היא נגועה בשחיתות, וכי קציני צה"ל הבכירים דואגים לקריירה, לפנסיה ומעורבים בפוליטיקה, "מי שלא מבין אני מדבר על הרב מלמד מהר ברכה. זה מה שהוא כותב בספר שלו רביבים, זה מה שהוא מלמד את האנשים שלו בישיבה- ישיבת הסדר. אם זו ישיבת הסדר אז הסדר זה הדדי. וזו לא צריכה להיות ישיבת הסדר. זו ההמלצה שלי ואני מקוה שיקבלו אותה. ונפעל שהישיבה הזו לא תהיה ישיבת הסדר, ומי שעדיין ירצה ללמוד בה שילמד בה, ומי שלא שיעבור לישיבות אחרות, התופעה הזו היא לא... היא טאבו. היא מזעזעת את אמות הסיפים שלנו, אנחנו לא מבינים שמישהו יכול לסרב לפקודה חוקית. לא מבינים", אמר האלוף לתלמידי המכינה.

לאחר שנחשף תוכן השיחה התגלה כי האלוף מזרחי 'שכח' לספר לתלמידים כי הרב מלמד כתב את הדברים לאחר גירוש היהודים מגוש קטיף, ולא זו בלבד אלא שבאותו מאמר הרב מלמד קורא להתגייס לצבא ליחידות קרביות. הרב גם מנהל לא פעם עימות חריף עם ההשקפה של הישיבות החרדיות המתנגדות באופן תקיף לגיוס תלמידיהם.

הציטוט המדוייק שהכעיס את האלוף מזרחי אחרי עקירת היהודים מגוש קטיף:

ההשחתה של הקצונה הבכירה לא התחילה בתוכנית הגירוש מגוש קטיף, זה שנים שלקצינים רבים הקידום האישי הוא המטרה העיקרית. אם לשם כך צריך להצליח בשדה הקרב, אזי ישתדלו להצליח בשדה הקרב. כאשר המדיניות הלכה ונסתאבה, ובמקום להכריע את אויבי ישראל המטרה היתה לחתור לשלום עם האנשים המתועבים ביותר, ולצאת טובים בעיני בג"ץ והתקשורת, הסיאוב גבר. כאשר המתנחלים הפכו לאויב למחצה, השחיתות כבר הפכה להיות רשמית עד כדי איום על ביטחון ישראל. אלו קורי העכביש הלופתים את התודעה הישראלית, ופוגעים ביכולתה של מדינת ישראל לעמוד נגד אויביה.

בפיסקה קודמת כתב הרב:

המצווה להגן על העם והארץ בחירוף נפש שרירה וקיימת. כי רק במסגרת התארגנות לאומית צבאית ניתן להגן על העם והארץ, ועל כן גם כשהפיקוד הבכיר בעייתי, מוטב לעמוד ביחד כנגד האויב, מאשר להתפרק ולהיכנע. שכן אחרי כל הביקורת הצודקת, המגמה הכללית של המדינאים ומפקדי הצבא להגן על עם ישראל. והסכנה בהתגייסות תחת מפקדים אלו קטנה מהסכנה שבפגיעה בכוחנו הצבאי. בתקופות שלא הצלחנו להתארגן בצבא, היינו ללעג וקלס בגויים, נחשבנו כצאן לטבח יובל, להרוג ולמשחית. ועל כן צריך להתחזק במצווה, ולהתגייס לעזרת העם בגיבורים.

גם בצה"ל מודים קצינים בכירים כי בחורי ישיבת הר ברכה הם חיילים מצטיינים. אחד מהם זכה לפרסום - קצין הצנחנים, סרן דוד שפירא, שחיסל את המחבל שתקף בישיבת 'מרכז הרב'. בוגר ישיבה נוסף שזכה לכבוד הוא ארז בראון שחיסל את המחבל בצומת שילה בבנימין לפני כשנתיים ובוגר ישיבה נוסף הוא מ"פ מצטיין בצנחנים.