לא מתרשם. מעלה אדומים
לא מתרשם. מעלה אדומיםפלאש 90

ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל, אומר בראיון לערוץ 7, כי הוא איננו מתרשם מהודעתה של יו"ר קדימה, ציפי לבני, כי יש לעשות הפרדה בין הצורך בבנייה בגושי ההתיישבות לבין עתיד המאחזים.

לדבריו, "ציפי לבני מתכוונת לשמור על גושי ההתיישבות, אבל המחיר שהיא רוצה לשלם הוא יקר מאוד, המחיר הוא חלוקת ירושלים ומתן בירה לעם הפלשתיני. גם לבני וגם נתניהו מדברים בעד גושי ההתיישבות, אבל ציפי לבני בעצמה הקפיאה את הגושים יותר מנתניהו. נתניהו אמנם מדבר כל הזמן על גושי ההתיישבות אבל במבחן התוצאה אין כיום בנייה כך שמבחינתי אין אדם שאפשר לסמוך עליו. אנחנו מתגעגעים לתקופה של יצחק שמיר שידע איך עובדים  מול  ממשל אמריקאי קשוח, שמיר ידע לשמור על האינטרסים שלנו והבנייה נמשכה למרות הלחצים. היום ככל שמתקפלים יותר כך אנחנו מצטיירים כחלשים יותר והלחצים עלינו לצערי רק גוברים".

כשריאל אומר שהוא מרגיש היום כמו ראש עירייה מוחלש, "אתמול היה לנו מפגש עם התושבים הסברנו להם את ההשלכות של ההקפאה, לא כולם מבינים עד כמה ההקפאה הזאת תשפיע עלינו, כיום כראש עיר אני לא יכול אפילו לחתום על אישור לבניית מרפסת, לקחו לנו את כל הסמכויות והעבירו אותם למנהל, אני חש מוחלש, נבגד ומאוכזב, ראשי הממשלות בישראל מבטיחים לנו הבטחות, כותבים מצע ולא מקיימים כלום, אני אישית בחרתי בליכוד והייתי פעיל במערכת הבחירות למען נתניהו, כל ההבטחות הופרו, היום אני אומר לעצמי למה להיות פעיל, בשביל כלום. אני אולי נאיבי אבל אני מצפה מהליכוד בראשות נתניהו לחזור לאידיאולוגיה ולמצע שאיתו הם הלכו לבחירות".

לדבריו האיום של נתניהו בפילוג הליכוד לא מקובל, "זה איום מיותר, הליכוד צריך להיות קודם כל נאמן לדגל ולמצע שלו, כל האיומים כאילו אם נתניהו ייפול לבני תעלה, אינם רלוונטיים, אין סיבה לאיים בפילוג כדי לשמור על השלטון, יש לנו מצע ואנחנו צריכים לעמוד במצע, אז מה אם נאבד את השלטון, אז לא נהיה שרים וחברי כנסת, אבל לא נאבד את הבוחרים שלנו, הציבור כבר איבד את האמון שלו בממשלות שלו, זה מסוכן לדמוקרטיה במדינה, אם לא מתחשבים באידיאולוגיה, אם המנהיגים מתנהגים כמו שהם מתנהגים - אז מה כבר אפשר לצפות מהציבור".